• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

UKOME’den ‘KORSAN’a davetiye çıkaran karar

23 Ağustos 2016
UKOME’den ‘KORSAN’a davetiye çıkaran karar

Turizm taşımacılığına ilişkin usül ve esasları düzenleyen İstanbul UKOME, yasaların da üzerine çıkarak kabul edilemez bir takım ‘kriterler’ belirliyor ve uygulansın diye de karar haline getiriyor. Mesela diyor ki, aracın yaşı 5’i geçmeyecek.

UKOME, yetkisini aşarak yasal kriterlere müdahale etti

UKOME, kimden geldiği açıklanmayan ‘talep’ üzerine ‘Minibüs ve Otobüs ile Turizm Taşımacılığı Yapılması’nın esaslarını görüşüyor ve bunu karara bağlıyor. Sakatlık şöyle başlıyor; toplantıda TTDER veya bir başka turizm taşımacı örgütü yok. TÜRSAB hariç hepsi konuyla alakasız! Diğer taraftan kararda yasal anlamda ‘haddini aşma’ da söz konusu. Bilindiği gibi D2 ve B2 bakanlıktan alınıyor ve bunların kriterlerini de bakanlık belirliyor; kalkıp bir aracın yaşını belirlemek hele de 5’le sınırlandırmak UKEMO’nin işi değil.

Bakanlık yetkilisi de ‘yasa ve yönetmeliğe aykırı’ dedi

GELECEK sayımızda kararın tamamını madde madde ele alıp, analizini yapacağız. Ancak biz burada turizmcilerin ‘anlam veremedik’ dedikleri birkaç sakatlığı daha gözler önüne serelim: Taşımacılık yapanlar İBB Toplu Ulaşım Yönetim Merkezi’ne üye olması, gerekli techizatı bulundurması ve çalışır durumda olmasının sağlanması. Tur, turizm veya seyahat acentaları ile sözleşme yapılarak taşımacılığa başlanması vs… Sakat dedik ya toplantıya katılan bakanlık yetkilisinin ‘kanun ve yönetmeliğe aykırı’ diye şerh koyması bunun göstergesi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."