• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

UKOME, aceleden bunu da düşünmemiş

9 Kasım 2016
UKOME, aceleden bunu da düşünmemiş

FSM’de aracı bozulan sürücü ne yapar?

İSTANBUL UKOME, aldığı kararla şehirlerarası otobüsleri ve kamyonları Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne kanalize etti. Özellikle otobüsçüler, bu mecburiyet yüzünden çok büyük sıkıntılar yaşıyor. UKOME biraz acele mi etti ne; çok basit bir ayrıntıyı bile gözden kaçırdı.

Gelen şikayetlerden yola çıkan Radyo Trafik; bu ayrıntıyı haber yaptı. İşte traji komik haber:

FSM Köprüsü’nde ya da her iki yakada köprüden önceki son çıkışlarda aracı arızalananlar, ciddi bir problem ile boğuşmak zorunda kalıyor. Özel kurtarıcılar FSM Köprüsü’ndeki ‘kısıtlamalar’ nedeniyle, arızalı araçlara müdahaleye gidemiyor. Aracı arızalanan kişiler için tek seçenek ise Trafik Vakfı’ndan kurtarıcı talep edilmesi.

Arızalı araç sahiplerinin şikâyet noktası işte burada başlıyor. Sürücüler, Trafik Vakfı kurtarıcılarını arandıklarını ancak ‘saatler sonra bölgeye intikal edebiliyoruz’ cevabı aldıklarını söylüyor.  FSM Köprüsü’ndeki büyük araç kısıtlamalarının ardından Trafik Vakfı, bu konuda aranacak tek yer. Durum böyle olunca Trafik Vakfı kurtarıcılarının da arızalı bir araca müdahale süresi oldukça uzuyor. Bundan kaynaklı çoğu zaman trafikte etkili yoğunluklar da yaşanabiliyor.

Yaşanan olayların ardından Radyo Trafik’in bilgi aldığı bazı assistans firmaları da olayı doğruluyor.

Var olan yasak nedeniyle kendi kurtarıcılarını müşterilerine gönderemeyen assistans firmaları da, Trafik Vakfı kurtarıcılarını müşterilerine yönlendiriyor ve ardından vakıfa yapılacak ödemeyi kendileri üstleniyor.

 

Büyükşehir konuyu UKOME’ye taşıyacak

Gelen şikâyetler üzerine Radyo Trafik’in konuyu aktardığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de yaşananları gündemlerine aldıklarını ilettiler.

Konunun en kısa zamanda İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü UKOME toplantısında gündeme getirileceğini aktaran İBB kaynakları, kurtarıcı tipi araçlar için FSM Köprüsü’ndeki kısıtlamaların esnetilebilmesine yönelik bir tekliflerinin olacağını aktardılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."