• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline güveniyoruz

3 Ekim 2018
Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline güveniyoruz

TÜRKİYE, ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Böyle bir dönemde, yabancı yatırımcıların önemi daha da artıyor. En zor günlerde bile Türkiye’ye olan güvenini yaptığı yatırımlarla gösteren Mercedes-Benz, bugün de ‘Türkiye’nin yanındayız’ mesajı veriyor. Hannover Fuarı’nda söyleşi yaptığımız Daimler Otobüs Grubu Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Ulrich Bastert, ‘Türkiye’nin Geleceğine ve Potansiyeline İnanıyoruz’ diyerek, güçlü bir mesaj verdi. İşte Bastert ile yaptımız çarpıcı söyleşimiz:

GÜLEGÜLE: Türkiye’yi, son yatırımlarınızla Daimler’in en önemli üretim ve ‘IT’ merkezlerinden birisi konumuna getirdiniz. Türkiye’deki döviz dalgalanması Mercedes-Benz’i nasıl etkiliyor?

TÜRKİYE BU KRİZİ ATLATACAK GÜCE SAHİP

BASTERT: Farklı yetkinlik merkezlerimizin bulunduğu Türkiye’de çalışmalarımızı aynı hızla sürdürmeye devam ediyoruz. Ülkeler ekonomik açıdan dönem dönem zor zamanlar yaşayabilir ancak Türkiye’nin bu dönemi kısa süre içerisinde başarılı bir şekilde atlatacağına olan inancımız tam.

 

GÜLEGÜLE: Mercedes-Benz, en zor dönemlerde bile Türkiye’ye olan güvenini yeni yatırımlarla ortaya koydu. Yabancı yatırımcıları da cesaretlendiren bu yatırımlarınız önümüzdeki dönemlerde de sürecek mi?

OPERASYONLARA UZUN VADELİ BAKIYORUZ

BASTERT: Türkiye’de yarım asırdan fazla bir süredir operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Mevcut yatırımlarımıza baktığımızda çok iyi sonuçlar aldığımızı görüyoruz. Bu nedenle de Türkiye’ye yönelik planlama yaparken esnek davranıyoruz ve operasyonlarımıza uzun vadeli olarak bakıyoruz. Dönemsel krizler tabii ki olabilir, daha önce de oldu. Ancak biz tabii ki Türkiye’deki operasyonlarımıza uzun vadeli olarak devam edeceğiz. Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline güveniyoruz.

 

GÜLEGÜLE: Bu yılın başında Yeni Tourismo Ailesi’nin Türkiye lansmanını gerçekleştirdiniz. Tourismo’da hedeflerinize ulaşabildiniz mi? Ulaşamadıysanız bunda kurların etkisi oldu mu?

YENİ TOURİSMO’DA BEKLENTİMİZ GERÇEKLEŞTİ

BASTERT: Türkiye pazarına baktığımızda son aylarda bir durgunluk söz konusu, ancak Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiğimiz Yeni Tourismo’lar sadece iç pazar için üretilmiyor, yurtdışı pazarlarına da ihraç ediliyor.

Türkiye’de üretilen Tourismo da Avrupa satışlarımızın yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor. Genel olarak baktığımızda Yeni Tourismo satışlarının beklentilerimizi karşıladığını söyleyebiliriz.

 

GÜLEGÜLE: Türkiye otobüs pazarında ciddi daralma söz konusu. Gelecek de pek net görünmüyor. Mercedes-Benz Türk, buna rağmen 2+1 ve 2+2 Travego 16’yı üretti. Yeni modellerden beklentileriniz ne?

TÜRKİYE’NİN TURİZM POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK

BASTERT: Türkiye turizm açısından kayda değer bir büyüme potansiyeline sahip. Dolayısıyla Türkiye’de turizm toparlandıkça, otobüslere ve haliyle yeni modellerimize de ilgi artacaktır. Ayrıca otobüs operatörlerinin araçlarını yenileme talepleri de artacaktır. Kısa vadede olmasa bile uzun vadede yeni modellerimizin beklentilerimizi karşılayacağını düşünüyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN