• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Türkiye’nin büyümesi birilerini rahatsız ediyor

19 Temmuz 2016
Türkiye’nin büyümesi birilerini rahatsız ediyor

HAKKINI vermek lazım; Ak Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’nin hedefleri de büyüdü ufku da genişledi. ‘2023 Vizyonu’na baktığınızda bunu net şekilde görebiliyorsunuz.

Bu hedeflerin hayata geçirilmesi durumunda, Türkiye dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden birisi haline gelecek. Vizyondaki hedefler hayali değil, projelere, inanca ve güvene dayanıyor. Evet hükümetin kendisine duyduğu güven tam. Haklılar çünkü bugüne kadar çok önemli işler başardılar ve çok önemli projeleri hayata geçirdiler.

Elbette siyaseten eleştirilebilirler, ben tüm bu noktalara siyasi bakmadığım için kendilerini son derece başarılı buluyorum.

Şimdi gelelim madalyonun diğer yüzüne… Siz büyüyeceksiniz, önemli bir aktör olacaksınız, yeni pazarlara hükmedeceksiniz ve tabii ki birileri için ‘söz dinlemeyen yaramaz çocuk’ olacaksınız… İnanın bu ateş ile oynamak gibi bir şey. Neden mi; siz büyüdükçe bugünün büyükleri biraz küçüleceklerdir.

Siz aktör olunca, birileri dünya üzerinde istedikleri gibi cirit atamayacaklar. Yeni pazarlara hükmettikçe bazılarının pazarları daralacak.

En önemlisi de Ortadoğu’da sadık, söz dinleyen ve hatta maalesef itaat eden çocukken asi birine dönerseniz hesapları bozmuş olursunuz. Kimileri çıkıp ‘Ne gerek var bu büyük hedeflere, düşman mı kazanalım’ diyebilir; ama hükümet böyle bakmıyor ve kararlı şekilde vizyonunun arkasında duruyor. Bu pencereden baktığınızda son darbe girişimini de bir yerlere oturtmuş oluyorsunuz.

Türkiye coğrafik, ekonomik ve genç nüfusundan gelen potansiyeli ile 2023 Vizyonu’nu hayata geçirmeye yetkindir.

Hiçbir girişim, bizi bundan alıkoyamaz ve koymamalıdır da…

Hepimiz ülke insanının cesareti ve kararlılığını son darbe girişiminde bir kez daha gördük. Türkiye, çok büyük bir belayı üzerinden savmış oldu.

Başka girişimler olmayacak mı; umarım olmaz ama olursa da aynı şekilde karşılığını alır. Bu cesaret ve inançla her şeyin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bu vesile ile darbenin önlenmeside çok büyük payı olan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a, siyasi partilere, medyaya ve baş aktör konumda gördüğüm cesur vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."