• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Tur denetimleri artmalı

13 Haziran 2017
Tur denetimleri artmalı

DEĞERLİ dostlarım; hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz ay Muğla’ya giden bir küçük otobüs kaza yaptı ve çoğu anne 24 vatandaşımızı bu kazada kurban verdik. Bu kaza nedeniyledir ki; ulusal medya da başta olmak üzere tur gezilerine yönelik duyarlılık arttı. Umarız bu duyarlılık hiç sönmez ve yasadışı taşıma tamamen son bulur. Kazanın hemen sonrasında köşemde konuyu ele almıştım. Malum yaz ayları; turlar daha da artacak. Dolayısıyla bir kez daha konuyu gündeme getirmek istedim.

Turizm cennetimiz Antalya’ya da dikkat çekmek isterim. Kentteki yolcu sirkülasyonu çok fazla. Bu yüzden ne İzmir’e, ne de Muğla’ya benziyor. Denetim elbette var ancak hiçbir ilimizde yeterli değil.

Hala yorgun, uykusuz şoförler trafikte. Bazı firmalar sokaktan yakaladığı adama kravat takıp şoför yapıyor. Hatta o adamın çocuğu, akrabası yedek şoför olup o aracı kullanıyor. Kazaların en az seviyeye indirilmesi için eğitim ve denetimin önemi büyük. Sen 25 kişilik arabaya 40 kişi bindirirsen, hayatında uzun yola çıkmamış adama araç teslim edersen elbette kaza olur. Sonra da ülke imajı zarar görüyor tabii. Burada turistlerin karıştığı her kaza anında Avrupa’da duyuluyor. Çünkü rakiplerimiz bunu kullanıyor.

Yetki belgesi olmadan çalıştırılan araç ve şoförler de maalesef hayli fazla. Adam minibüsün arkasına ‘Günü birlik kiralanır’ diye yazmış. Bizim vatandaşımız da ucuz diye adamla yola çıkıyor. Böyle şey olur mu? O adamın hiçbir yetkisi yok. Ehliyeti olup olmadığını bile bilmiyoruz.

Ama maalesef vatandaşımız da bilinçsiz. Eğer tura çıkacaksanız önce o şoförün, o aracın belgelerini kontrol edin.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."