• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TTDER’in zaferi: Yaş sınırı 10’a çıktı; ama YETMEZ!

9 Kasım 2016
TTDER’in zaferi: Yaş sınırı 10’a çıktı; ama YETMEZ!

İstanbul UKOME; TTDER’in hak mücadelesi sonucu, turizm araçlarına getirdiği 5 yaş sınırını 10’a çıkardı. Ancak taşımacı sınıra; özellikle de UKOME’nin yaş sınırı getirmesine  karşı çıkıyor.

Değil Türkiye’de, AB’de bile emsali yok!

BİR araç muayeneden geçiyorsa, hizmet vermesinde sakınca yok. İstanbul UKOME ‘olmaz’ dedi ve turizm araçlarına 5 yaş sınırı getirdi. Bir kere bu talebin kimden geldiği bilinmiyor; diğer taraftan ne Türkiye’nin herhangi bir ilinde ne de üye olmaya çalıştığımız AB’nin herhangi bir ülkesinde böyle bir sınır yok. Gidin Yunanistan’a 20 yaşında turizm hizmeti veren araçları görürsünüz. Akıl erdirilemeyen bir diğer husus ise, neden servisçiye veya diğer taşıma modlarına değil de turizmciye bu sınır? Neticede ‘akıldan’ uzak bir karardı bu! Neyse ki TTDER’in hukuk da dahil verdiği mücadele sonuç verdi de 5 yaş, 10’a çıktı…

Yabancı turiste 5 yaş, yerliye ‘fark etmez’

ELBETTE mücadelenin sonuç vermesi iyidir; ama ‘hukuksuzluk’ hâlâ devam ediyor. 10 yaş da hukuksuzdur; çünkü bir kere UKOME’nin böyle bir yetkisi yok. Koysa koysa bakanlık koyar; koymuyor çünkü TÜV diye bir şey var. Kurum, ‘araç çalışabilir’ diyorsa o araç hizmet verebilir! Turizm taşımacıları, UKOME’nin yaş sınırına karşı çıkıyor ve sorunun kökten çözümü için mücadele vermeye de kararlı. Mehmet Öksüz’ün şu cümlesi son derece anlamlıydı: Siz yabancıları taşıyan araçlara 5 yaş sınırı getiriyorsunuz, yerli vatandaşımızı taşıyan araçlara, ‘isterse 25 yaş olsun’ diyorsunuz. Bu çifte standart değil mi!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."