• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TTDER Otoparkı, büyük bir eksiğin tamamlanmasıdır

7 Haziran 2016
TTDER Otoparkı, büyük bir eksiğin tamamlanmasıdır

YENİKAPI Dolgualanı’ndaki Turizm Taşımacıları Derneğimizin (TTDER) Otoparkı, sektörün önemli bir ihtiyacını karşıladı.

 

 

Hep düşündüğümüz ancak uygulmaya koyamadığımız bir projeydi; bunun ne kadar önemli olduğunu son dönemlerde düzenlenen etkinliklerde görmeye başladık.

 

Önceki hafta da TTDER ve BusStore’un güzel etkinliğini, bu güzide otoparkımızda hep birlikte yaşadık. TTDER Otoparkı, bir lansman alanı olarak çok güzel şekillenmeye başladı. Ben Mercedes-Benz Türk’ü, hem desteği hem de bu sektör buluşmasını sağladığı için tebrik ediyorum. Tabii bu güzel buluşmayı organize eden Turizm Taşımacıları Derneği’nin değerli yöneticilerini de… Yıllardır söylüyorum; turizm ve ‘trafik eğitim alanları’nın yapılması, bunların lansman ve daimi fuar alanlarına dönüştürülmesi, Türk otomotivinin olmazsa olmazıdır. Bu noktada üretici firmalarımıza da çok büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Sorumlu bir üreticinin,

 

‘Otobüsü sattık tamam’ dememesi lâzım.

 

Bakın böyle birliktelikler güzel sonuçlar veriyor. İkinci el pazarı; dış ilişkilerimiz, özellikle de doğudaki komşularımız ile aramız düzeldiğinde biraz daha canlanacaktır. Özellikle Kafkas pazarına mutlaka çıkılması lazım. Bu noktada merkezi hükümetin de birtakım teşvikler vermesi gerekiyor. Türkiye iyi bir 2. el ülkesi olabilir. Bu konuda Sanayi, Ulaştırma, Ekonomi ve Maliye bakanlıklarına büyük iş düşüyor.

Unutulmasın; otomotiv sektörü, Türkiye’yi taşıyan sektörlerin başında geliyor.

Bu sektörün gelişmesi ve kalkınması, üretimin sürekliliğine bağlı; bu sürekliliği sağlamak için de ikinci el araçları ihraç etmemiz lazım. İkinci el araçlara ihtiyaç duyan birçok ülke ve iş adamı vardır. Ancak biz onlarla buluşmayı beceremiyoruz. Oysa bizim onlarla mutlaka buluşturulmamız gerekiyor.

İkinci el otobüs ihracatı, artık ülkenin gündemine oturmalıdır. Bunu Odalar Birliği Başkanımız da sürekli dile getiriyor. Dün atalarımızın at koşturduğu alanlarda, şimdi neden otobüslerimiz cirit atmasın!

Balkanlar ve Kafkaslar’da Türk taşımacılar ciddi iş yapıyorlar. Bölgesel sıkıntılar bittiğinde Arabistan Yarımadası da iyi bir pazar olacaktır. Bu doğrultuda komşu ülkedeki meslektaşlarımız ile, bugün uluslararası bir diaspora olan IPRU kapsamında ilişkilerimizi sürdürmeliyiz.

Burada gerek sigorta şirketleri, gerekse de üreticilerin ellerini taşın altına koymaları lazım.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN