• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Toplu ulaşımın geleceği Transist 2016’da masaya yatırılacak

14 Kasım 2016
Toplu ulaşımın geleceği Transist 2016’da masaya yatırılacak

‘Toplu ulaşım’ı geliştirip yaygınlaştırmak hedefiyle İETT tarafından hayata geçirilen Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nın 9’uncusu, 1-3 Aralık’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Transist’in bu yıl ana teması 4T: Trafik (traffic), Zamanlama (timing), Dönüşüm (transform), Teknoloji (technology) olacak…

KÜRESEL ısınmanın geldiği boyut, toplu ulaşımı çağın ‘değeri’ haline getirdi. Öyle ki toplu ulaşımın kalitesi ve kullanım oranı, artık bir kentin değerini belirleyen ana kriterlerin başında yer alıyor. Aynı şekilde şehirlerarasındaki toplu ulaşım kullanımı da bir o kadar önemli ve değerli.

Dünyanın en önemli toplu ulaşım kuruluşlarından birisi olan İETT, toplu ulaşıma dikkat çekmek amacıyla Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nı hayata geçirmişti. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Trasist, 1-3 Aralık tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Transist’in bu yıl ana teması 4T olacak. Bu ana tema çerçevesinde toplu ulaşımda; trafik (traffic), zamanlama (timing), dönüşüm (transform), teknoloji (technology) konuları ele alınacak. 4T temasıyla sektörün geleceğinin tartışılacağı kongrede, inovatif fikirler ve yenilikçi çözümler alanında uzman kişilerce yorumlanacak, ziyaretçilerle paylaşılacak. Geçen yıllarda sektörün önde gelen üreticilerinin yeni ürün lansmanlarıyla öne çıkan fuarda, bu yıl 100’den fazla katılımcı yer alacak.

Şirketler, yeni ürün ve geliştirdikleri teknolojileri sektörde karar verici konumdaki yetkililere sunma fırsatı yakalayacak.

Koferanslara ilginin bu yıl daha fazla olması bekleniyor

Kongrede; ‘Trafik Yönetimi ve Şehiriçi Ulaşımda Verimlilik’, ‘Megakentlerde Ulaşımda Zaman Yönetimi ve Veri Odaklı İnovasyon’, ‘Akıllı Teknolojiler Ulaşım Tercihlerini Nasıl Değiştirecek?’ ve ‘Sürdürülebilir Şehirler için Ulaşımda Dönüşüm’ başlıkları altında 4 panel düzenlenecek. Toplu ulaşım sektörünün sorunlarına farklı bakış açıları getirmeyi hedefleyen kongre, 2 gün sürecek ve bu yılın teması 4T ile ilgili 8 akademik oturum, 11 çalıştay gerçekleştirilecek. 11 bin metrekare alanda 100’den fazla firmanın stant kuracağı fuar üç gün sürecek. Geçen yıl 23 farklı ülkeden 5 binden fazla kişinin katıldığı Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na bu yıl ilginin daha yüksek olması bekleniyor. Kongrede, üç çalıştayın düzenleyicisi olan İETT, fuarda da konsept otobüslerini tanıtacak ve yeni hizmetlerini anlatacak.

 

Yarışmaların teması da 4T

Bu yılın teması 4T, Transist bünyesinde 2008’den beri düzenlenen kısa film ve fotoğraf yarışmalarına da yansıyacak. Ödül törenleri 2 Aralık Cuma günü yapılacak. Yarışmalarda, kent içi ulaşımda tüm şekilleriyle karayolu, denizyolu ve raylı sistem entegrasyonunun, verimli kullanımının hayatımızdaki yeri ve öneminin vurgulanması bekleniyor. Her iki kategoride de birinciler dizüstü bilgisayar, ikinciler tablet pc ve üçüncüler cep telefonu ile ödüllendirilecek.

Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin katılabileceği Transist Proje yarışmasında; erişilebilirlik, hizmet kalitesi, sürdürülebilirlik, verimlilik, ekonomiklik, güvenli hizmet ve teknoloji uygulama başlıkları altında 7 kategori olacak. Yenilik içeren, teknolojik dışa bağımlılığı azaltan veya tamamen ortadan kaldıran, endüstriyel uygulamaya dönüşme potansiyeli olan projeler, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Geçen yıl İETT tarafından 8’ncisi düzenlenen Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na; 23 farklı ülkeden 5 bini aşkın kişi katılmıştı. Toplu ulaşım otoriteleri, Türkiye’de toplu ulaşıma dönük üretilen araçları ve ürünleri de görüp inceleme fırsatı bulmuştu…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."