• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TOFED’TEN BİN KİŞİLİK İFTAR

13 Haziran 2018
TOFED’TEN BİN KİŞİLİK İFTAR

TOFED, zirve niteliğinde bir iftara daha ev sahipliği yaptı. Mercedes-Benz Türk, MAPAR, TEMSA, OTOKAR, ISUZU başta olmak üzere çok sayıda şirketin sponsorluğunu yaptığı 49. Geleneksel İftarı’na bin kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda birliğin önemine vurgu yapıldı.

OTOBÜS sektörünün güçlü sivil toplum kuruluşu Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), geçtiğimiz hafta 7. Olağan Genel Kurul Toplantısını ve ardından da 49. Geleneksel İftarı’nı düzenledi. TÜYAP Palas Hotel’de düzenlenen iftar, katılımı, sıcaklığı ve paylaşımı ile dikat çekti. Türkiye’nin dörtbir yanından TOFED üyesi dernek başkan ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu iftara, bakanlık yetkilileri, üretici firmaların temsilcileri ile çok sayıda seçkin konuk katıldı.

İftarın hoşgeldin konuşmasını yapan TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, sektörün karşı karşıya olduğu sıkıntılara dikkat çekerek, çözüm adına seçim sonrası önemli girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Bu noktada sektörel birliğin hayati önem taşıdığını da belirten Başkan Özcan, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, bereketli bir sezon temennisinde bulundu. Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses, IPRU Genel Başkanı Fatih Tamay ve TOSEV Başkanı Latif Karaali’nin birer kısa konuşma yaptığı iftarda, UYOF Genel Başkanı İmran Okumuş, dikkat çeken bir konuşma yaptı.

STK’ların önemine dikkat çekip sahiplenilmesi gerektiğinin altını çizen Okumuş, şunları söyledi: Sektörün sıkıntıları büyük. Çözüm noktasında hepimize çok büyük görevler düşüyor. Artık her şeyi devletten bekleyen bir sektör olmaktan çıkmalı, kendi çarelerimizi üretmeliyiz.

Sektörün kamburu haline gelen ücretsiz servisleri ve şehiriçi yazıhaneleri artık kapatmamız gerekiyor. Aynı zamanda Ulusoy’un başında yer alan birisi olarak, ben taşın altına elimi koymaya hazırım. Sektörün de hazır olması gerekiyor. Ayrıca, kendi aramızda haksız fiyat rekabeti yapmakdan da vazgeçelim.

  

  

  

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN