• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TOFED, yüklü bir dosyayla Başkent’e gitti

23 Ağustos 2016
TOFED, yüklü bir dosyayla Başkent’e gitti

İstanbul Otogarı’nın yıkılmaması, 3. Köprü’nün otobüslere mecburi kılınmaması ve uluslararası taşımacılıkta yaşa-nan sorunların çözümünü içeren bir raporla Ankara’ya çıkarma yapan TOFED heyeti, yeni girişimlere hazırlanıyor…

TÜRKİYE Otobüsçüler Federasyonu’nun Başkent Ankara’daki temasları, geçtiğimiz hafta da devam etti. Birol Özcan Başkanlığındaki TOFED heyeti, son olarak Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile bir araya gelerek, sektörün sorun ve taleplerini içeren bir dosya sundu.  Dosyada, terminallerin yer seçimi, yapımı ve işletilmesi aşamasında sektörden de görüş alınması isteği yer alırken,  İstanbul Otogarı’nın yıkılmaması ve otogarın yerinin değişmemesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile diyalog köprüsü kurulmasında destek istendi.

3.Köprü’nün karayolu yolcu taşımacılığı sektörüne tek alternatif olarak dayatılmaması gerekliliğinin üzerinde de duran TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, 2. el otobüs ihracatı konusunda gerekli yasal düzenlemelerin yapılması isteğini de Çalık’a iletti.

TOFED heyeti ayrıca  Ulaştırma Bakanlığı Otobüs Daire Başkanı Mahmut Gürses ile Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Nurhan Tüfekçioğlu’nu da ziyaret etti. TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, sınır kapılarındaki uzun kuyruklar nedeniyle otobüslerin giriş çıkış sürelerinin 24 saati geçtiğini, bu yüzden B1 belgeli firmaların son dakikada seferlerini iptal etmek zorunda kaldıklarını, sonuçta da yüklü cezalarla karşı karşıya kalındığını ifade etti.

Bu cezaların OHAL yasası kapsamında bir kerelik iptal edilmesini istediklerini belirten İlgin, mesai saatleri  dışında ve  hafta sonu tatillerinde de Bakanlığa  ulaşabilmek için gerekli düzenlemelerin yapılması isteğini de ilettiklerini bildirdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ı ziyaret eden TOFED heyetinde şu isimler yer aldı: TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan, Genel Sekreter Mevlüt İlgin, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yüksel Kurnaz, Genel Yönetim Kurulu üyeleri  Necdet Fırat ve Şenol Ayyıldız, Ankara Dernek Başkanı Mustafa Özbakır ve Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Barış, Van Dernek Başkanı Aslan Bayram ve Malatya Dernek Başkanı Fatih Bay…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."