• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TOBB’da ‘mevzuat’ oturumu

18 Nisan 2017
TOBB’da ‘mevzuat’ oturumu

TOBB Sektör Meclisi, yoğun gündemle toplandı. Daire Başkanı Mahmut Gürses’in hazır bulunduğu toplantıda, yönetmelik taslağı ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi, geçtiğimiz aylarda dinamik bir ekip kurulması ve bu ekiple periyodik toplantılar yapmasını karara bağlamıştı. Bu toplantılardan birisi de, geçen hafta yapıldı. Sektöre yakınlığı ve diyaloğa açık kişiliği ile öne çıkan Ulaştırma Daire Başkanı Mahmut Gürses’in de toplantıda bulunması sebebiyle, gündemin ağırlıklı bölümünü, ulaştırma mevzuatı ve bu amaçla hazırlanan yönetmelik taslağı oluşturdu. Taslağın; özellikle belge sadeleştirme açısından son derece olumlu olduğunu dile getiren meclis üyeleri, eksik veya yanlış gördükleri konular hakkında da Mahmut Gürses’e fikirlerini beyan ettiler. Bu arada, mevzuatın yanı sıra İstanbul’a yapılacak otogar ve ulaşım yatırımları da detaylı olarak toplantıda masaya yatırıldı. 3 köprü mecburiyetinin sektöre kaybettirdiklerinin altı bir daha çizilirken, engelli yasası, telif ve turizmcilerin yaşadığı terminal sorunu da görüşülen konular arasındaydı. Toplantının son derece verimli geçtiğini belirten Başkan Mustafa Yıldırım, gündemin yoğun olduğu bu dönemde, toplantıların da yoğunlaşacağını dile getirdi…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."