• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEŞEKKÜRLER! Sektörün bir ricası daha var

15 Ağustos 2016
TEŞEKKÜRLER! Sektörün bir ricası daha var

Geçen haftaki manşetimizde turizm ve seyahat sektörleri adına 3 talepte bulunmuştuk: Yıllık izin iptalinin kaldırılması, bayram tatilinin 9 güne çıkarılması ve okulların 2 hafta geç açılması. İkisine onay çıktı.

KAMUDAKİ darbe yanlılarını temizlemek adına yıllık izin iptalleri kaldırılmış, bu durum turizm ve seyahat sektörlerini  ‘sezonsuz’ bırakmıştı. Temizlik yapıldı, durum normale döndü… Hükümet, bunun üzerine 300 bin memuru ilgilendiren yıllık izin iptali kararını kaldırdı. Ağustosun başlarında gelen bu kaldırma kararını, ‘sezon henüz bitmedi’ olarak yorumlamak mümkün. Zira, bu ay içerisinde otogarlarda ve turistik tesislerde önemli bir hareketlilik bekleniyor. Hükümet, diğer taraftan kurban Bayramı tatilini de 9 güne çıkaracak. Henüz resmi bir karar alınmasa da, bakanlar böyle olacağı yönünde açıklamalar yapıyor. Tatilin de yaz sayılacak bir döneme denk gelmesi, seyahat oranlarını hayli yükseltecektir. Sektör, tüm bunlar için hükümete şükranlarını sunuyor. Ancak turizm ve seyahat sektörleri cephesinde güçlü bir talep daha var: Okulların 2 hafta geç açılması. Hükümet bunu da yaparsa, bu sektörlere en büyük teşviki vermiş olur. Herkes müjdeli haberi bekliyor…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."