• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Temsa’nın ülkeye armağanıdır

12 Mayıs 2016
Temsa’nın ülkeye armağanıdır

TEMSA, ülkeye duyduğu sorumluluk kapsamında önemli bir eğitim projesini daha hayata geçirdi. Çukurova Üniversitesi bünyesindeki ‘TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölümü’ binası ve laboratuvarları, törenle hizmete açıldı…

MESLEKİ ve akademik eğitime sunduğu destekle adından söz ettiren TEMSA Global, Türkiye otomotivinin gelişimine katkıda bulunacak önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. TEMSA, Çukurova Ünevirsitesi bünyesinde eğitim verecek TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölüm’nün binasını ve laboratuvarlarını, düzenlenen törenle hizmete açtı. Açılışı; Adana Milletvekili Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, TEMSA Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Ürün Müdürü Mert Özkaynak ve ARGE Müdürü Murat Demirdüzen birlikte yaptı.

 

Çelik’ten ‘Yenilikçilir’ vurgusu

Açılış töreni, Adana Milletvekili Ömer Çelik’in konuşması ile başladı. Çukurova Üniversitesi’nin dünyada ilk 500, Türkiye’de ilk 10 başarılı üniversite arasında yer aldığını, yaptığı bilimsel çalışmalar ile de TÜBİTAK’tan kabul gören ilk 5 üniversite arasında olduğunu belirten Çelik, çalışmalarda yenilikçi olmanın artık bir şart olduğuna, başarının yenilikçi ve girişimci olmaktan geçtiğine vurgu yaptı.  Ömer Çelik, üniversite-sanayi işbirliği alanında başarılı örnekler sergileyen TEMSA, teşekkür plaketi teslim etti. TEMSA adına plaketi alan Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan; bu iş birliğini, gelecekte yapacak daha büyük iş birlikleri için önemli bir ilk adım olarak gördüklerini ifade etti.

Açılışın ardından, topluca Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği binasında yer alan TEMSA ARGE & YG odası ziyaret edildi.

Burada açıklama yapan TEMSA yetkilileri, şunları söyledi: “TEMSA ARGE & Yenilikçilik ve Girişimcilik odası; öğrencilerin, akademisyenlerin ve TEMSA çalışanlarının buluşma noktası olacak. Bu oda aynı zamanda TEMSA YG Maker laboratuvarının uzantısı niteliği taşıyacak. Bu laboratuvarda yazılım ağırlıklı mekatronik ürünlere odaklı çalışmalar yapılarak, çıktılar TEMSA’nın geliştirdiği akıllı ve elektrikli araçlarda uygulanacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."