• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA’nın teslimat şovu Balıkesir’de devam etti

9 Kasım 2016
TEMSA’nın teslimat şovu Balıkesir’de devam etti

Peş peşe otobüs satışlarıyla dikkatleri üzerine çeken TEMSA,  Balıkesir Büyükşehir’e 22, Balıkesir Uludağ’a ise 4 olmak üzere toplam 26 araçlık yeni bir teslimat daha gerçekleştirdi.

FARKLI kategorilerdeki otobüs satışlarıyla toplam pazarın lideri konumuna gelen TEMSA, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne 13 adet Avenue, 5 adet Safir ve 4 adet Prestij SX sattı. Araçlar, törenle teslim edildi. Teslimatta konuşan TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Bu yıl da yüzde 32 pazar payı ile TEMSA Türkiye’nin otobüs pazarı lideri. Temsa’nın başarısının kaynağında müşterisinin her zaman yanında olması, onu çok iyi dinlemesi, satış ve satış sonrası sürecinde iyi bir ekibe sahip olması yatıyor.

TEMSA sadece Türkiye’de değil, dünyanın 66 ülkesine ihracat yapan bir şirket. TEMSA, hem midibüs, hem şehir içi otobüs, hem de şehirlerarası otobüs üreten tek şirket. Avrupa’dan Amerika’ya satış yapabilen, iki dünya şirketinden de bir tanesi. Önümüzdeki aylarda kısmetse, Türkiye’nin yüzde 100 yerli otobüsünün lansmanını sayın Bakanımızın katılımları ile yapacağız. Bugün de Balıkesir Belediyesi ile yaptığımız işbirliği neticesinde toplam 22 aracımızı teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise, TEMSA’nın 66 ülkeye ihracat yapmasının Türkiye’nin ekonomi ve sanayide geldiği noktayı ve ilerlemeyi gösterdiğini belirterek, “Eğer bugün Türkiye 66 ülkeye bu otobüsleri ihraç ediyorsa, insansız hava aracını yapıyorsa, uydusunu atıyorsa, gemisini, tankını, topunu yapabiliyor, uçağını yapma noktasına gelmişse, yüzde yüz aracını da yapıyorsa bu ülke take-off noktasını yakalamıştır. Artık Türkiye’yi, take-off noktasını, uçağın kalkışını kimse durduramayacak” dedi.

Son olarak konuşan Vali Ersin Yazıcı, “2012 yılında çıkan, 2014 yılında hayat bulan ve bugün itibari ile nüfusumuzun yüzde 78’inin yaşadığı 30 tane büyükşehir belediyemiz var. Ve bu kanundan sonra, bu yapılan idari düzenlemeden sonra hem belediyeler ve şehirler hem ülke içinde hemde yurtdışında yarışa başladı.temsa-balikesir

Ben Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu güzel hizmeti bu güzel insanlara sunduğundan dolayı kendilerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Teslimat töreninde; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ilçe belediye başkanları,
Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, TEMSA Satış Direktörü Murat Anıl, Satış Müdürü Baybars Dağ, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe, Kamu Satış Yöneticisi Mahir Akkus, Ege Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan hazır bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."