• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA’DAN YURTDIŞINA SERİ TESLİMATLAR

29 Mayıs 2018
TEMSA’DAN YURTDIŞINA SERİ TESLİMATLAR

Fransa’ya satışları yüzde 60 arttı

Özellikle geçen yıl Amerika ve Avrupa gibi zorlu pazarlarda büyük başarılara imza atan TEMSA, söz sahibi olduğu Fransa’ya yönelik teslimatlarını yüzde 60 artırdı. hali hazırda 66 ülkede 12 binden fazla TEMSA otobüsü hizmet veriyor… GEÇEN sene toplam otobüs pazarındaki liderliğini ilan eden TEMSA, aynı sene ihracatta da önemli başarılara imzasını atmıştı. Global şirket, özellikle zorlu pazarlar olarak adlandırılan Amerika ve Batı Avrupa’da otobüsleriyle pazarın önemli aktörleri arasına girmeyi başarmıştı. Bu sene 50. yılını kutlayan Türkiye’nin köklü sanayi şirketi TEMSA, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 30 binden fazla otobüsüyle, 66 ülkede hizmet veriyor. 2018’e de hızlı bir giriş yapan şirket, yılın ilk çeyreğinde Avrupa pazarındaki teslimatlarını artırdı.

Otobüs ve midibüs segmentinde, Avrupa’nın en önemli pazarları arasında yer alan Fransa’daki varlığını güçlendirmeye devam eden TEMSA, ülkede trafiğe çıkan araç sayısını 2018’in ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 60 artırmayı başardı. Buna göre, geçtiğimiz yılın ilk 3 ayında 33 olan trafiğe çıkan TEMSA markalı araç sayısı bu yılın aynı döneminde 53’e yükseldi. TEMSA’nın Fransa’daki teslimatlarında HD, MD 9, MD 7 model araçlar öne çıktı.

 

Fransa’daki TEMSA otobüs sayısı 5 bin adedi geçti

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA’nın uluslararası pazarlardaki etkinliğinin her geçen gün arttığının altını çizerek şunları söyledi: Bu topraklarda doğmuş, bu topraklarda büyümüş bir Türk markası olarak hedefimiz kendi alanımızda dünyanın en büyük, en itibarlı şirketleri arasında yer almak. Her yatırım kararımızı, her projemizi de bu küresel vizyonumuzu ve iddiamızı destekleyecek biçimde hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve Adana’da üretilen binlerce aracımızı 66 ülkede görmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bugün yurt içindeki araç parkımız 18 bin 500, yurt dışındaki araç parkımız ise 12 bin seviyesini aştı. Fransa da bu 66 ülke içinde bizim en önem verdiğimiz ve en güçlü olduğumuz pazarlar arasında. 5 bin adet otobüse ulaştığımız Fransa pazarında çok geniş bir ürün gamı ile yer alıyoruz. Toplam 7 farklı ürünümüz bu pazarda müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.  Bugün itibarıyla yüzde 8’lik pazar payına sahip olduğumuz Fransa’da varlığımızı her geçen gün güçlendiriyoruz ve güçlendirmeye devam edeceğiz…

       

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN