• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA, YENİLİKLERİ VE ETKİNLİKLERİYLE İNOVASYON HAFTASI’NA DAMGASINI VURDU

20 Aralık 2016
TEMSA, YENİLİKLERİ VE ETKİNLİKLERİYLE İNOVASYON HAFTASI’NA DAMGASINI VURDU

Koleksiyonuna ‘İnovasyon Kaynakları’ ödülünü de kattı

Yenilikçi ürün ve uygulamalarıyla bugüne kadar birçok ödüle lâyık görülen TEMSA, TİM tarafından düzenlenen, 5’inci İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleşen ‘İnovalig Ödülleri’nde, “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde de birincilik aldı…

GELECEĞİN akıllı teknolojilerine odaklanan otobüs üreticimiz TEMSA; bir yandan Türkiye ve dünyada popülaritesini artırırken, diğer taraftan da son derece önemli ödüllere lâyık görülüyor. Son olarak Transist 2016’da MD9 ElectriCITY ile Sürdürülebilirlik Ödülü’nü, ‘Büyük Veri ve Veri Bilimi Tabanlı Akıllı Otobüs Veri Analitiği Sistemi’ ile de Verimlilik Ödülü’nü alan TEMSA, damgasını vurduğu İnovasyon Haftası’nda da yine adından söz ettirdi.

TEMSA, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen, 5’inci İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleşen İnovalig Ödülleri’nde, “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

 

İhracat hedefi yüzde 80’e…

Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, duygularını şu ifadelerle dile getirdi:

“Türkiye’nin Sabancı’sı olarak, ülkemize değer yaratmayı en önemli sorumluluğumuz olarak görüyoruz.

Değişen dünyada ve zorlu rekabette, yeni bilgiyi üreten, sürekli yenilenen, teknolojiyi geliştiren, ürün ve hizmetlerini çeşitlendirenler rekabetin kazananı olabiliyor.

Dünyada ‘Sanayi 4.0 Devrimi’ yaşanırken biz, Türkiye’nin global rekabette fark yaratmasının yolunun inovasyondan geçtiğine inanıyoruz.

Bu nedenle, inovasyon anlayışımızı 2004 yılından itibaren kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline getirdik. Bugün şirketlerimizin Endonezya’dan Amerika’ya dünyanın dört bir yanında üretim yapabilen, Silikon Vadisi’ne ürün satabilen bir konumda olması bu stratejik anlayış sayesinde mümkün olmuştur.

Bugün Temsa’nın İnovalig’de kazandığı birincilik de, inovasyon yolculuğumuzun başarıyla devam ettiğinin bir göstergesidir. Bugün aldığımız ödül, Temsa’nın bugün yüzde 50’lerde olan ihracat oranını önümüzdeki dönemde yüzde 80’lere çıkartmak için daha da büyük bir güç verdi. Bu başarıda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum”.

 

Bu ödüller motive ediyor

İnovasyon Haftası’nda aldıkları ödülden gurur duyduklarını belirten TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik de, “Bu ödüller bizi önümüzdeki süreçte daha da başarılı olmaya yönelik motive ediyor ve daha fazla çalışmaya itiyor. Bu yüzden kurumumuz adına, çalışanlarımız adına büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

 

Teknoloji lideri TEMSA

Aselsan ile geliştirdikleri Türkiye’nin yüzde 100 yerli ilk elektrikli otobüsünün lansmanını 7 Aralık’ta gerçekleştirdiklerini belirten TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2015 Şubat ayında Aselsan ile başlayan iş birliği süreciyle yüzde 100 yerli ilk elektrikli otobüsü tanıttık. Ülkemiz için fark yaratmaya odaklandık.

Smart Mobility platformu bu anlayışın ilk adımı oldu. Kentleşme süreciyle birlikte değişen ihtiyaçlara hızlı çözümler sunmak, TEMSA’nın öncelikleri arasında yer alıyor. Daha çevreci ve daha ekonomik ürünler için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Avenue iBUS akıllı şehirlere yönelik ilk adım oldu. Bunu MD9 electriCITY ve Avenue EV izledi.

2017 yılında elektrikli otobüs modelimiz 4’e çıkacak. TEMSA önümüzdeki süreçte sadece araç üretiminde değil, teknolojinin tüm süreçlerinde yine ülkemiz için fark yaratacak çözümler üretmeye devam edecek.

Rekabette her zaman bir adım önde ve teknolojik alanda lider marka olmaya da devam edecek.”

Bu arada TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir!” Açık İnovasyon Yarışması’nın finalistleri ödüllendirildi. Bu arada TEMSA, etkinlik boyunca THY, STM, Habitat ve Türkiye’nin farklı üniversiteleri ile 17 etkinlik gerçekleştirdi. Ayrıca TEMSA, Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli ve yüzde 100 elektrikli aracı Avenue EV ve akıllı aracı Avenue iBUS araçlarını katılımcılar ile buluşturdu.

 

temsa-inoavsyon5 temsa-inovasyon temsa-inoo1

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."