• Dolar Alış / Satış: 3.782 / 3.788
  • Euro Alış / Satış: 4.653 / 4.661
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA: Transist’in yenilikçi standı

6 Aralık 2016
TEMSA: Transist’in yenilikçi standı

Güçlü Ar-Ge yapısıyla geleceğin ürünlerini tasarlayan TEMSA, Transist Fuarı’nda; ‘Akıllı Şehirler’ için geliştirdiği Avenue iBUS’ı, MD9 ElectriCITY, Opalin City ve MD9 LE araçlarını teşhir etti… TEMSA’nın, MD9 ElectriCITY aracı, Sürdürülebilirlik Ödülü’ne, STM ile akıllı ulaşım için geliştirdiği, ‘Büyük Veri ve Veri Bilimi Tabanlı Akıllı Otobüs Veri Analitiği Sistemi’ de Verimlilik Ödülü’ne layık görüldü…

BİR yandan iç ve dış pazardaki etkinliğini artıran TEMSA, diğer taraftan da geleceğin teknolojileri ışığında peş peşe yeni modeller geliştiriyor. Yenilikçi modellerini önemli fuarlarda müşterileriyle buluşturan TEMSA, 5 ana sponsordan birisi olduğu Transist 2016 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda da Avenue iBUS, MD9 ElectriCITY, Opalin City, MD9 LE araçlarını ziyaretçilerle buluşturdu. TEMSA, Transist Fuarı’nda önemli 2 ödülle taçlandırıldı. TEMSA, MD9 ElectriCITY aracıyla, Sürdürülebilirlik Ödülü’nü, STM işbirliğiyle akıllı şehirler için geliştirdiği, Büyük Veri ve Veri Bilimi Tabanlı Akıllı Otobüs Veri Analitiği Sistemi ile Verimlilik Ödülü’nü kazandı. TEMSA standındaki basın toplantısında konuşan TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, araç gelişimine yaptıkları yatırımların karşılığını hem pazar verileri hem de ödüllerle almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Geçtiğimiz yılki Transist Fuarı’nda yine sizlerle bir araya gelerek akıllı otobüs dönemini başlatan yeniliklerimizi ve Avenue iBUS aracımızı tanıtmıştık. Burada yaptığımız öncülük şimdi birçok belediyeye örnek oldu.

Bir kere bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi bugün mutlu eden diğer bir konu da MD9 ElectriCITY aracımız ve STM ile iş birliğimizle oluşturduğumuz ‘Akıllı Ulaşım Teknolojileri’ uygulamasına yönelik verilen ödüller oldu. MD9 ElectriCITY, Sürdürülebilirlik Ödülü, STM ile geliştirdiğimiz en son teknoloji ve tamamen milli veri analitiği ve yapay zeka uygulaması Verimlilik Ödülü aldı. Bizi bu ödüllere layık gören herkese teşekkür ediyorum. Bu gelişmeler bizlere, ülkemize ve müşterilerimize yeni katma değerler üretmeye yönelik çok büyük bir motivasyon sağlıyor. Bizi daha çok çalışmaya yönlendiriyor.”

 

10 ayda 4281 otobüs satıldı

2016 yılında da otobüs pazarı verilerinde lider marka olmanın gururunu yaşadıklarını da belirten Çelik, “2015’in 10 ayına göre yüzde 30 daralan otobüs pazarında, toplam satış adeti 4 bin 281 oldu. TEMSA, toplam otobüs pazarında 1313 adetlik satış gerçekleştirerek yüzde 31’lik pay elde etti. 2015 yılında olduğu gibi 2016’nın da lider markasıyız” dedi.

 

TEMSA-STM işbirliğinin ilk ödülü

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) Genel Müdürü Davut Yılmaz ise konuşmasında şunları söyledi: “TEMSA ile imzaladığımız sözleşmemiz kapsamındaki iş birliğimizin ilk ödülünü önemli bir etkinlikte almış olduk. TEMSA – STM ekipleri ile birlikte geliştirilen bu uygulama ile akıllı otobüslerdeki verilerden faydalanarak yapay zeka, derin öğrenme, makine öğrenmesi, istatistiksel yöntemler ve veri görselleştirme teknolojileri vasıtasıyla güvenlik, çevre, kazaların olmadan öngörülmesi, şoför hatalarının önlenmesi, yakıt tasarrufu, birçok alanda maliyetin azaltılması ve rota optimizasyonu yapılması sağlanacaktır. Örneğin; Milli akıllı otobüslerimiz geliştirilen uygulama ve yapay zeka teknolojisi ile seferde iken, kendi sensörleri üzerinden toplandığı verileri analiz ederek arıza yapma olasılığını çok daha önceden tespit edecek ve en yakın servis istasyonuna bu bilgiyi daha oraya ulaşmadan göndererek adeta kendi kendini arızalanmadan tamir ettirecektir.” diye konuştu.

 

Akıllı otobüs devrini başlattık

TEMSA İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Umut Özkaynak da, TEMSA’nın Smart Mobility vizyonu, akıllı şehirler, akıllı şehir platformu, araştırma alanları, STM ile yapılan iş birliğine yönelik bilgiler verdi.

Ulaştırma  Bakanı Ahmet Arslan, Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, İETT Genel Müdürü Arif Emecen ve milletvekillerinden oluşan protokol heyeti, TEMSA standını ziyaret edip, araçlar hakkında Genel Müdür Dinçer Çelik’ten bilgiler aldı…

TEMSA’nın Transist Fuarı’ndaki standı; kentiçi toplu taşımacıların yanı sıra şehirlerarası otobüsçülerin de ana uğrak yerlerinden birisi oldu. Standın önemli ziyaretçileri arasında, TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım da vardı

 

trans-temsa3 trans-temsa trans-temsa4

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."