• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.852 / 4.86
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA’nın ‘Akıllı’sı ‘Yeni Deneyimlere Hazır’

2 Mayıs 2017
TEMSA’nın ‘Akıllı’sı ‘Yeni Deneyimlere Hazır’

TEMSA’nın geliştirdiği Türkiye’nin ilk akıllı otobüsü Avenue IBUS, “Fikirden Girişimciliğe Yolculuk için Hazır mısınız?” projesi kapsamında, ‘deneyimlenmesi’ amacıyla Kocaeli Üniversitesi Teknopark’a teslim edildi…

2016’da akıllı teknolojilere odaklanan TEMSA, Akıllı Otobüs Avenue IBUS’ı geliştirip tanıtımını yapmıştı. IBUS, ATM ile birlikte geliştirilen büyük veri teknolojisi odaklı V2SMART platformunun ilk ürünü ‘Fleetics’ ile daha da akıllandı. Avenue IBUS, deneyimlenmek üzere Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Teknopark’a teslim edildi. IBUS, KOÜ öğrencilerinin, Kocaeli Üniversitesi’ne 25 kilometre mesafedeki KOÜ Teknopark yerleşkesine seyahatlerinde farklı bir inovasyon deneyimi yaşatacak. Bu seyahatlerle birlikte; sahip olduğu teknolojilerle ‘Akıllı Şehirler’in ‘Akıllı Ulaşım’ çözümlerini eksiksiz karşılamak ve ulaşımı dijitalleştirmek için STM ile birlikte geliştirilen V2SMART platformunun ilk ürünü olan Fleetics de ilk kez Avenue IBUS’ta uygulamaya geçirilmiş olacak.

Minimum 50 seferle, 1000 öğrenci ve Teknopark çalışanlarının IBUS’u deneyimleyeceği süreçte, kullanıcı anketleriyle geri bildirimler alınacak. Ortaya çıkacak kullanıcı fikirleri de ‘Akıllı Şehir ve Ulaşım’ alanlarında TEMSA ve STM tarafından yeni girişimlere dönüştürülecek. Akıllı otobüs Avenue IBUS’tan sağlanacak veri akışının güvenliği ise; bu konuda uzmanlaşan ve siber tehditlere karşı Türkiye’nin ilk ve tek Siber Füzyon Merkezi’ni kurmuş olan STM tarafından sağlanacak. 

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, teknolojideki gelişmeyle birlikte bireysel ve toplumsal ihtiyaçların değiştiğini ve çeşitlendiğini belirterek, “Bu değişimleri yalnızca gözlemleyen değil, bu değişimin etkili bir oyuncusu olmaya kararlı bir şirket olarak, ufkun ötesine odaklanmış durumdayız. TEMSA olarak bugün yalnızca araç üretmiyor, teknoloji üretiyor ve ihraç ediyoruz” dedi. Avenue IBus’ı günümüzün ve geleceğin akıllı şehirlerinde akıllı ulaşım için tasarladıklarını söyleyen Çelik, “Avenue IBUS’la kentlerdeki ulaşımın dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı amaçladık.

Bu kapsamda, projede işbirliği yaptığımız STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ile birlikte; sahip olduğu teknolojilerle akıllı şehirlerin akıllı çözümlerini eksiksiz karşılayan ve ulaşımı dijitalleştiren V2SMART Platformu’nun ilk ürünü olan Fleetics’i de AVENUE IBUS’ta hayata geçirmiş bulunuyoruz. Kocaeli Üniversitesi Teknopark’a teslim ettiğimiz aracımızla; öğrencilerimize, üniversite ve teknopark çalışanlarına, üniversite yerleşkesi ile teknopark yerleşkesi arasındaki parkurda akıllı ulaşımı deneyimleme imkanı sunuyoruz. Onlardan gelecek geri bildirimler bizim için son derece kıymetli. Bu sayede kullanıcı fikirlerini akıllı ulaşım çözümlerimize entegre ederek, SMART MOBILITY programımızla hedeflediğimiz değer ve çözümlerimizin etkinliğinin artırılmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."