• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA ‘Maker Laboratuvarı’nda geleceği tasarlayacak

17 Ekim 2016
TEMSA ‘Maker Laboratuvarı’nda geleceği tasarlayacak

Geleceğin dijital ulaşım standartlarını şekillendirme hedefiyle kurulan TEMSA Maker Laboratuvar, törenle hizmete girdi. Genel Müdür Çelik, yenilikçi çözümlerin bu laboratuvarda filizleneceğini söyledi…

TEMSA’nın ‘akıllı çözümler’e yönelik yatırımları sürüyor. Global şirket, geçtiğimiz hafta geleceğin ürünlerinin ve ulaşım çözümlerinin “Maker ruhu” ile tasarlanacağı TEMSA Maker Laboratuvar’ı (Lab.) hizmete açtı. Bu önemli tesisin açılışını Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu ve TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik yaptı.

 

TEMSA her alanda öncü

TEMSA Maker Lab. açılışında konuşan Mehmet Hacıkamiloğlu, TEMSA’nın her alanda olduğu gibi Maker hareketinde de öncü olduğunu dile getirerek, “Yetkinliklerini her geçen gün geliştiren TEMSA, geleceğin Smart Mobility standartlarını ve çözümlerini geliştireceği önemli bir laboratuvarı bugün hayata geçirmiş oldu.

Bu konuda emeği geçen ekibi takdir ediyorum” dedi.

 

Yenilikler (Lab.)da filizlenecek

TEMSA’nın liderliğini sürdürdüğü sektörde, otobüs üretmekle birlikte geleceğin ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler üreten teknoloji şirketi olma yolunda ilerlediğini vurgulayan Genel Müdürü Dinçer Çelik de, “TEMSA, Smart Mobility vizyonu doğrultusunda oluşturduğu teknoloji programlarını tamamen kendilerine ait olan ve kendilerinin yaşatacağı TEMSA Maker Laboratuvarı’nı devreye alabilecek. Bundan mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

“Maker ruhu” TEMSA’da

İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Umut Özkaynak da, konuşmasında TEMSA Yenilikçilik ve Girişimcilik (YG) ekibinin tüm dünyada hızla yayılan Maker Hareketini TEMSA’da hayata geçirerek “Maker ruhu”nu Smart Mobility vizyonuna yansıtabilmeyi amaçladıklarını belirtti. Özkaynak şunları kaydetti:

“TEMSA Maker Lab. ile tüm çalışanların özgürce teknolojik fikirlerini deneyip hayata geçirebileceği ortam sunmakla birlikte Smart Mobility teknoloji programlarına hızla fikrilerin realize olması ve ürünlerin daha hızlı elde edilmesi sağlanacak. Yapılan ilk uygulama “Lokasyon Bazlı Reklam” faydalı model olarak alınıyor ve diğer uygulamalara örnek teşkil edecek.

Bu gibi uygulamaların ve ürünlerin sayısını TEMSA Maker Lab. ile arttırmayı hedeflemekteyiz.”

Açılışta TEMSA’nın Maker Lab. ürünleri ile yapılan ilk robotu da tanıtıldı. TEMSA mühendislerinin yazılımlarıyla yapılmış ve sensör teknolojileri ile donatılan robot, misafirlerle birlikte çalıştırıldı. TEMSA tarafından çekilen “Sürüş Deneyim Videosu” sanal gerçeklik deneyimi sunan VR Gözlükle Maker Lab. da Hacıkamiloğlu tarafından denendi.

Ayrıca YG ekibi tarafından hayata geçirilen TEMSA Dijital YG Platformu’nun tanıtımı da yapıldı.

 

temsa-lab3 temsa-lab1 temsa-lab2

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."