• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA çocuklara oyun tadında bilim öğretiyor

10 Temmuz 2017
TEMSA çocuklara oyun tadında bilim öğretiyor

Mesleki ve akademik eğitime verdiği destekle adından söz ettiren TEMSA, bilimi köy okullarına ulaştırma hedefi doğrultusunda Adana Yüreğir’de ortaokul öğrencileriyle buluştu.

 

TÜRKİYE otomotivinin global markası TEMSA, geleceğin ürünlerinin ve ulaşım çözümlerinin tasarlandığı TEMSA Maker Laboratuvar ve kendi çalışanlarının kurduğu TEMSA Hayal Ortakları Derneği bünyesinde bilimi köy okullarına ulaştırmaya çalışıyor.

TEMSA’nın öğrencileri bilimle tanıştırma ve yakınlaştırma adına başlattığı çalışmalar kapsamında, bu kez Adana’nın Yüreğir İlçesi’ndeki Camili Akarca Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

Bilimin ilginç yönlerini göstererek çocukları bilime yakınlaştırmak için yola çıkılan yolculukta YGA’nın Twin Bilim Kiti ürünleri de kullanılacak.

Böylece çocuklar elektrik motoru gibi parçaları en baştan kendileri oluştururken, ders müfredatına uygun deneyleri de yapabilecek.

 

TEMSA’nın kodlama eğitimi

TEMSA; imkanları kısıtlı çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmanın yanı sıra inovasyon becerilerini güçlendirmeyi hedefliyor. Proje kapsamında Camili Akarca ortaokulunda öğrencilerin bilime yakınlaşması amacıyla TEMSA’nın kodlama eğitimi’de verilecek.

Kodlama eğitimi, çocukların bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak üretken bireyler olmalarını sağlıyor.

Eğitimde çocuklara bilgisayara özel bir dilde yazılan kodlar aracılığıyla komutlar ve sayıların nasıl sıralanması gerektiği ve belli şartları öğretiliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."