• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA Busworld’e 2’si yeni 7 otobüsüyle katıldı

1 Kasım 2017
TEMSA Busworld’e 2’si yeni 7 otobüsüyle katıldı

Araçlarını ve yarının teknolojisini tanıttı

Temsa, “2008’in Otobüs Üreticisi” seçildiği Busworld’te; lansmanlarını yaptığı turizm aracı MD9 ve okul otobüsü LD SB Plus’ın yanı sıra MARATON, HD, MD7 Plus ve Avenue Electron ile şov yaptı. Fuarda FLEETICS teknoloji teması ile de yar alan global markamız, otomotivin geleceği ve yarının teknolojisi hakkında önemli mesajlar verdi

GELECEĞİN ‘akıllı’ teknolojisine odaklanan global otobüs üreticimiz TEMSA, 20-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en büyük otobüs ihtisas fuarı Busworld Kortrijk’ta damgasını vuran firmalar arasında yer aldı. Turizm aracı MD9 ve okul aracı LD SB Plus’ın lansmanının gerçekleştiren şirket, 1.120 metrekarelik geniş standında şehirlerarasındaki ‘Amiral Gemisi’ Maraton’un yanı sıra Amerika pazarına satışı yapılan TS45, HD, MD7 Plus ve elektrikli otobüs Avenue Electron’u teşhir etti. Yedi aracın sergilendiği stant, fuar süresince büyük ilgi gördü. TEMSA, araçların yanı sıra yarının bir teknolojisi olan Fleetics teması ile de fuarda yerini aldı.

Fleetics, büyük veri altyapıları ve veri bilimi teknikleri kullanılarak otobüslerden toplanan verilerin gerçek zamanlı incelenmesini mümkün kılıyor. TEMSA fuar standında hem yeni ürünlerin lansmanına hem de mevcut ürünlerin tanıtımına yönelik bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan TEMSA Pazarlama ve Yurtdışı Satış Direktörü Kadri Özgüneş, “Otobüsün en önemli fuarları arasında yer alan Busworld Fuarı’nda bu yıl da yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Her yıl fuarda farklı ürün grupları ile müşterilerimizin karşısına çıkmak bizleri de heyecanlandırıyor. Bu yıl iki yeni araç tanıtımını da ilk kez Busworld Fuarı’nda yapıyoruz. Bu iki yeni ürünün de müşterilerimizin büyük beğenisini kazanacağına inanıyoruz” dedi.

Uluslararası Satış Direktörü Acar Kocaer de, TEMSA’nın Avrupa’da geniş ürün gamı ile her segmentte fark yarattığına dikkat çekerek, “Müşteri beklentilerine hızlı çözümler sunabilmeyi başaran bir markayız. TEMSA bu başarısının karşılığını da, her yıl büyüyen pazar adetleri ile alıyor” dedi.

TEMSA’nın pazara yeni ürün seçenekleri sunmaya da devam ettiğini belirten Acar Kocaer, “Bu yıl fuar standımızda 7 ürünümüz yer alıyor. Bu ürünler arasında yer alan iki aracımız ise yepyeni ürünler.  MD9 turizm alanına yönelik bir araç. LD SB Plus ise okul taşımacılığı alanına yönelik bir ürün. Bu iki yeni ürünümüzü de yine Avrupalı iş ortaklarımızın beğenisine sunuyoruz” diye konuştu.

1968’de kurulan TEMSA’nın 2018’de 50. yılını kutlayacağını belirten  Kocaer, “1650 çalışana sahibiz. Adana’da üretilen otobüslerimiz 66 ülkede hizmet veriyor. Satışa odaklandığımız ülke sayısı ise 20. Fabrikamızın yıllık otobüs üretim kapasitesi 4.500. 2016’da 129 milyon dolar olan ihracatımız 2017 sonunda 185 milyon dolara ulaşacak” dedi.

Ev sahipliğini Genel Müdürü Dinçer Çelik, 1 Kasım itibariyle CEO olarak atanan Hasan Yıldırım, Uluslararası Satış Direktörü Acar Kocaer, TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Murat Anıl ve Pazarlama ve Yurtdışı Satış Direktörü Kadri Özgüneş’in yaptığı TEMSA standının önemli konukları arasında TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, Başkan Yardımcısı Tahsin Yücefer, TTDER Başkanı Sümer Yığcı, Başkan Yardımcısı Mehmet Öksüz ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Katırcıoğlu da vardı.

 

2030’da tüm şehirlerarası

otobüsler elektrikli olacak…

TEMSA kurmayları, Busworld’te  Türkiye’den dört ekonomi gazetecisine yaptıkları açıklamalarda gelecekle ilgili çok önemli bilgiler verdi. TEMSA CEO’su  Dinçer Çelik, “2018’de ABD’de ilk otobüsümüzü üretmiş oluruz” derken, Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Cenk Alper, “Maksimum 10 yıl içinde tüm araçlarımız elektrikli olacak. Otonom aracımızın ilk prototipi ise 2019’da hazır olacak” açıklaması yaptı. Şu anda belediye otobüsleri için dizel araç geliştirmediklerini söyleyen Alper, “2020’de belediye otobüsleri segmentimiz tamamen elektrikli otobüslerden, 2030’da da şehirlerarası otobüslerimiz tamamen elektrikli otobüslerden oluşacak” dedi.

Alper, şunları söyledi: “İsteyelim ya da istemeyelim en geç 2023’te bu dönüşüm tamamlanacak. Eğer 2023’te fiyat eşitlenirse artık hangi belediye içten yanmalı bir dizel aracı alır ki… Bugün bile bir dizel araca göre elektrikli bir belediye otobüsünün harcaması altıda biri kadar. Şu anda 7-8 yılda amorti ediyor kendini ama 2023’te bu süre 4 yıla inecek. 2023’te başa baş noktasına geldikten sonra maliyeler elektrikli lehine çok daha hızlı düşecek…”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."