• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA ARGE, 61 basamak yükseldi

17 Ekim 2016
TEMSA ARGE, 61 basamak yükseldi

TEMSA ARGE Merkezi, ‘Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi’nde 61 sıra birden yükselerek, 12’nci sıraya yükseldi. Genel Müdür Çelik, “TEMSA, Ar-Ge’siyle de ‘Liderler Ligi’nde” dedi…

TEMSA, son yıllarda iç pazar ve ihracatta büyük işlere imzasını atıyor. Şirketin bu başarısının arkasında, inovasyona dayalı yenilikçi araçlar geliştirmenin büyük payı söz konusu. İnovatif ürünlerin geliştirildiği TEMSA ARGE Merkezi, her geçen gün daha da büyüyüp gelişiyor. Bu gelişme, rakamlara da yansıdı… Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “2015 ARGE Merkezleri Performans Endeksi”ne göre TEMSA ARGE Merkezi 127 firma arasında 12’nci oldu. 2014 yılında TEMSA ARGE Merkezi 117 firma arasında 73’üncü olmuştu.  Otomotiv alanında ise 7’ncilikten 2’nciliğe yükselen TEMSA ARGE Merkezi, Fikri Mülkiyet Yetkinliği sıralamasında ise 11 otomotiv şirketi arasından 1’inci oldu.

 

ARGE’de de Liderler Liginde

61 sıra yükselip 12’nci sıraya yükselmenin yeniliğe ve gelişime verdiğimiz önemin en önemli kanıtlarından biri olduğunu söyleyen TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Hem yurt içinde hem de yurt dışında pazar payını büyüten TEMSA, sadece kaliteli ve konforlu araçlarıyla değil ARGE merkeziyle de sektörün önemli firmaları arasında. TEMSA ARGE Merkezi’nin katkılarıyla TEMSA’nın ulusal ve uluslararası pazardaki payını artıracağına inanıyorum” diye konuştu.

TEMSA ARGE Direktörü İbrahim Eserce de, 2014 yılında 117 firma arasından 73’üncü olduklarını belirterek, “2015 yılında ise 127 firma arasından 12’nci olduk. Pazarda TEMSA ürünlerinin gördüğü yoğun ilgi de bu yükselişimizi gösteriyor zaten.

Ülkemizin bugün en çok ihtiyaç duyduğu, gelecekte büyümesinin ve gelişmesinin en temel taşını oluşturacak olan kurumlar ARGE merkezleri. Gücünüz ve ekonomimizin sürdürülebilir bir büyümeye sahip olması için güçlü ARGE merkezlerine ihtiyacımız var. Bu anlayış çerçevesinde bütçenin yüzde 4’lük bölümü ARGE merkezine aktarılıyor” şeklinde konuştu.

TEMSA ARGE Merkezi’nin yükselişinin bu sıralama ile sınırlı olmadığına da dikkat çeken İbrahim Eserce sözlerini şöyle tamamladı: “TEMSA ARGE Merkezi otomotiv alanında 2014 yılında 10 firma arasında 7’nci sırada yer alırken 2015’te 11 firma arasında 2’inciliğe yükseldi. Ayrıca Fikri Mülkiyet Yetkinliği sıralamasında ise 11 otomotiv şirketi arasından 1’inci olduk. Fikri mülkiyet içerisinde; uluslararası patent, ulusal patent, endüstriyel tasarım, marka yoğunluğu, faydalı model gibi tesciller bulunuyor. Bütün bu elde edilen başarılardan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki süreçte bu başarımızı kalıcı hale getirmek ve performans endeksinin genel sıralamasında daha üst noktaya çıkmak istiyoruz”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."