• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

TEMSA Ar-Ge, ‘ÖRNEK’ler arasında

6 Haziran 2017
TEMSA Ar-Ge, ‘ÖRNEK’ler arasında

‘Akıllı Çözümler’in geliştirildiği TEMSA Ar-Ge Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği ‘ARGE Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi’nde ‘Örnek Merkezler’ arasında yer aldı.

AVENUE IBUS ve MD9 electriCITY’ ile akıllı teknolojiler alanında önemli projelere imzasını atan TEMSA, bu başarısıyla önemli ödüllere layık görülüyor, kurumların dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

TEMSA; son olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’ta düzenlenen ‘Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri Zirvesi’ne katıldı. Açılış konuşmasını Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal’ın yaptığı zirvede, Türkiye’deki Ar-Ge merkezlerinin yöneticileri yer aldı. ”Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği” kategorisinde ”MD9 electriCITY” projesiyle zirveye katılan TEMSA, ”Ar-Ge Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri” kitabında  yer almaya hak kazandı.  Türkiye’deki Ar-Ge merkezleri içerisinde iyi uygulama örnekleri arasında yer almanın çok önemli bir başarı kriteri olduğunu ifade eden Temsa Ar-Ge Müdürü Mustafa Gürcan, “TEMSA’ nın zirvede tanıttığı ve üniversite-sanayi işbirliğine iyi bir örnek olarak sunumu gerçekleştirilen MD9 electriCITY projesi, Temsa’da yapılan ilk elektrikli otobüs projesidir. Bu çalışma kapsamında gerçekleştirilen üniversite–sanayi işbirliği neticesinde, iki yönlü bir bilgi birikimi transferi gerçekleştirilmiştir” dedi.

Gürcan, şöyle devam etti:

“Üniversite-sanayi işbirliği açısından etkili bir örnek oluşturan proje ile işbirliklerin yeni teknolojilerin hayata geçirilmesinde ne kadar önemli bir etken olduğu gösterilmiştir. Çukurova Üniversitesi ve Temsa işbirliği sayesinde toplu taşımacılığın geleceği olan elektrikli otobüslerin ülkemizde geliştirilmesi için öncü niteliğinde ve bundan sonra geliştirilecek tüm projeler için başvuru kaynağı olarak yol gösterici olan bir proje başarı ile tamamlanmıştır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."