• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

SÜER SÜLÜN: Ortadoğu’ya istikrar gelirse yatırımlar ikiye katlanır

20 Aralık 2016
SÜER SÜLÜN: Ortadoğu’ya istikrar gelirse yatırımlar ikiye katlanır

1 milyor euroyu aşan yatırımla Türkiye’nin en büyük sanayi devlerinden birisi olan Mercedes-Benz Türk, Ortadoğu’daki istikrara bağlı olarak bir o kadar daha yatırım yapmaya hazır… Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Bölge istikrara kavuştuğunda, bunun imarını bölgenin büyük gücü Türkiye yapacaktır” dedi.

EN zorlu süreçlerde bile Türkiye’ye olan güvenini yatırımlarla perçinleyen ve bu yaklaşımıyla yabancı sermayeyi cesaretlendiren Mercedes-Benz Türk’ten (MBT), bu sıkıntılı dönemde de güven dolu bir açıklama geldi.

Yatırımı, üretimi ve istihdamıyla Türkiye’ye önemli katma değer sağlayan dev şirketin ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, bölgesel istikrara bağlı olarak Mercedes’in yatırımlarının iki katına çıkacağını ifade etti.

Bölgedeki gelişmeleri değerlendiren Süer Sülün, “Komşularımızda ve yakın coğrafyamızda devam eden istikrarsızlık bölgedeki altyapıda büyük tahribata yol açtı. Bölge istikrara kavuştuğunda, imarı gene bölgenin en büyük gücü Türkiye yapacaktır. Bu durumda doğacak büyük araç ihtiyacını yine Türkiye karşılayacaktır. Şu anda kapasitemizi fazlasıyla kullanıyoruz. Ancak böyle bir gelişme yaşandığında bir bu kadar daha yatırım yapmamız gerekebilir” dedi.

Mercedes’in Türkiye’de yaptığı yatırım miktarının son yıllardaki kapasite artırımlarıyla birlikte 1 milyar euroyu aştığını da belirten Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Türk Lirası ile ticaret kuralını Mercedes-Benz Türk’ün 2012 yılından beri uyguladığını da hatırlatarak, “Otomobil ve hafif ticari araç ithal ederken Almanya’ya TL ödüyoruz; döviz ödemiyoruz.

Yani Mercedes-Benz’den biz malı alırken karşılığında TL ödüyoruz, onlar bize TL fatura kesiyor. İhracatımızıysa Euro ile yapıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."