• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sıkıntılı günler bizi bekliyor

20 Eylül 2018
Sıkıntılı günler bizi bekliyor

İLK, orta ve lise derken, üniversiteler de açıldı. Bu da yaz sezonunun artık bittiği anlamına geliyor. Bu sene yolcu sayısı açısından son derece verimli geçti.

Hangi firmaya sorarsanız sorun, geçtiğimiz yıllara göre daha fazla yolcu taşıdıklarını söylerler. Özellikle 9-11 günlük Kurban Bayramı tatili, uzun yıllardır özlediğimiz yüksek bir hareketlilikle geçti. Ancak aynı şeyi, gelirler noktasında söylemek de hayli zor.

Evet çok yolcu taşıdık, evet geçen yıllara göre taşıma fiyatlarımızı da reelize ettik; ancak yine de beklediğimiz rahatlığa kavuşamadık.

Neden; çünkü giderlerimiz çok ama çok yüksek… Bu sene ülkemiz üzerinden oynanan döviz oyunları nedeniyle zaten otobüs yatırımı gerçekleştiremedik. Pazar resmen yerlerde sürünüyor. En büyük firmaların bir kısmı bile bir tek otobüs alımı gerçekleştirmedi. Zaten bireyselcinin durumu ortada… Onların alım gücü hiç yok. Diğer taraftan yine dövize endeksli olarak motorin fiyatları da tavan yaptı.

Biliyorsunuz, hükümetimiz akaryakıta gelen zamları uzun süre KDV kalkanıyla pompaya yansıtmadı.

Buna rağmen motorun fiyatı hali hazırda 6 lira 30 kuruş civarında. Sıkıntıda olan sektörümüz açısından son derece yüksek bir fiyat. Değerli meslektaşlarım; yüksek sezonda bile sıkıntı çektik. Şimdi kesat bir döneme giriyoruz. Çok fazla zorlanacağız. Allah hepimize uzun soluk versin. Bu saatten sonra yapılacak tek şey var; doğru sefer planlamaları ve tassaruf yapmak. Özellikle sırtımızdaki ‘olmasa da olur’ kamburlardan kurtulmalıyız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN