• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Siirtli yeni otogarına kavuştu

3 Ocak 2017
Siirtli yeni otogarına kavuştu

GELECEĞİN ihtiyaçlarına yanıt verebilecek kapasitede hayata geçirilen Siirt’in yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, geçen hafta törenle hizmete girdi.

12 perondan oluşan modern otogar, toplam 3 bin 61 metrekare alan üzerine inşa edildi.

Terminal binası, eski terminalden farklı olarak daha sürdürülebilir ve kullanılabilir bir yapıya sahip. Hiçbir yerinde kör nokta bulunmuyor. Otobüs terminali 5 girişli, camekanlı, her yerden görülebilir, insanların içeride rahatlıkla oturabileceği ve otobüslerin her noktadan görülebileceği bir alan olarak inşa edildi. Terminalde 5 yazıhane, 1 kafe ve restoran, 1 idari bina, 20 oturma birimi, bay-bayan mescit, tuvalet, abdesthane ve büfe bulunuyor.

Yeni otobüs terminaline şehir merkezinden ulaşımın rahatlıkla sağlanabilmesi için Siirt Belediyesi 3 şehir içi halk otobüsü planlaması yaptı. Gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Siirt Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Vatandaşlarımızın yeni terminalimize kolaylıkla gidip gelebilmeleri için yeni bir planlama yaptık. Gerekli olursa belli bir süre sonra ek düzenlemeler de yapabiliriz”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."