• Dolar Alış / Satış: 3.782 / 3.788
  • Euro Alış / Satış: 4.653 / 4.661
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sezonumuz da ‘DARBE’ yedi…

26 Temmuz 2016
Sezonumuz da ‘DARBE’ yedi…

BÜTÜN insanlar bir sene boyunca çalışır didinir yazı bekler. Tatile çıkacak, dinlenecek ve motivasyon depolanacak. Sadece tatilciler mi; yazı daha fazla sabırsızlıkla bekleyenler var…

Örneğin turizmciler, örneğin şehirlerarası otobüsçüler… Ülke olarak sıkıntılı bir seneyi geride bırakmıştık.

Terör, göz yaşı, ülkeyi ve turizmi hedef alan intihar saldırıları vs…

Ksacası hepimizin bu yaz tatiline çok ama çok fazla ihtiyacı vardı. Hepimiz biraz rahatlamak istiyorduk. Allah’tan 9 günlük bayram tatili vardı.

Bu sürede tatilini yapan yaptı; yapmayanlar ise büyük pişmanık yaşadı çünkü; 15 Temmuz akşamı hain bir darbe senaryosu sahneye konmak istendi. Cumhurbaşkanımız sayın Recep tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın, bakanlarımızın, siyasi partilerimizin ve tabii ki kahraman halkımızın direnmesi sonucu darbe geri püskürtüldü, hainler emellerine ulaşamamış oldular.

Herkes haklı olarak söylüyor; bu girişime karşı göserilen topyekün direniş, ikinci bir Kurtuluş Savaşı gibidir.

Kurtuluş Savaşı’dır çünkü; biz püskürtmemiş olsak Türkiye hainlerin eline geçecek; üke olarak karanlığa gömülecektik. Ben bu direnişi gösterenlere, hala meydanları boş bırakmayıp Demokrasi Nöbeti tutanlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Biz bu birliktelik içerisinde hareket ettikçe, bu cesareti gösterdikçe hiç kimse bizi yıkamaz.

15 Temmuz bu açıdan bir milattır. Herkes gibi ben de 15 Temmuz’un ‘Demokrasi Bayramı’ olarak ilan edilmesinden yanayım. Konu bu noktaya gelince insan ister istemez duygulanıyor, gururlanıyor… Dedim ya; hepimizin bu yaz tatiline ihtiyacı vardı. Bu hain darbe gişimi, herkesin hesabını alt üst etti. Nitekim darbe girişiminden sonra sezonun tam ortasında olmamıza ramen otogarlar ölü sezon görüntüsü veriyor. Önümüzde topu topu 1-1.5 aylık bir yaz sezonu kaldı. Şayet bu 1-15 ayda da işler şimdiki gibi olursa, otobüs sektörü büyük kan kaybına uğramış olacak. Bu arada tabii turizmcilerimiz yaşadığı sıkıntılar çok çok daha fazla. Bu hain darbe girişimi başarısız olsa da, ekonomimizi sıkıntıya sokmuştur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."