• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

SEZONU BİTİREN DARBE!

26 Temmuz 2016
SEZONU BİTİREN DARBE!

Ülkenin geleceğine kasteden darbeciler, şehirlerarası otobüçünün ve turizmcinin büyük umutlar beslediği yaz sezonuna kanlı bir nokta koydu. Temmuzun ortasında olmamıza rağmen otogarlar bomboş, sahiller ve turizm tesisleri bomboş! Durum çok korkutucu!

Tüm otogarlarda ‘ölü sezon’ görüntüsü var

NE kadar öfke duysak azdır. Çünkü darbe girişimi ile yapılan, ülkeyi karanlığa sürüklemektir. Emellerine ulaşamadılar, ulaşamayacaklar da; çünkü bu halk buna izin vermez! Ancak öte taraftan darbe başarılı olmasa da, özellikle ekonomi zarar gördü. Darbe sarsıntısından, en çok da turizm ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı sektörleri etkilendi. Aylardan temmuz; otogarların cıvıl cıvıl olması, yolcuların bilet bulmakta zorlanması gerekiyordu. Yazın milyonların gelip geçtiği İstanbul Otogarı’nda bile ‘ölü sezon’ görüntüsü var.

Seyahatlerin neden durduğu tespit edilmeli

OTOBÜSÇÜ, 1.5-2 aylık yaz sezonunda elde ettiği gelir ile yılı finanse etmek zorunda. Çünkü geri kalan 8-9 ayda hesaplar ‘zarar’ yazar. Bakın; sezonun bitmesine bir aydan az zaman kaldı. Şayet bu durgunluk devam ederse, birçok firma iflasın eşiğine bile gelebilir. Mutlaka önlem alınmalıdır. Öncelikle seyahatlerin neden durma noktasına geldiği tespit edilmelidir. Ardından gerek sektör olsun, gerek yetkililer olsun vatandaşın kaygılarını giderme yoluna gitmelidir. Umarız teşvik talep etmek noktasına gelmeyiz…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN