• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Servisçilerden okul öncesi korsan uyarısı

14 Eylül 2017
Servisçilerden okul öncesi korsan uyarısı

Velileri konsanlar konusunda uyaran İzmir Servisçiler Odası Başkanı Bostancı, yasadışı taşımacılığın önlenmesine dair önerilerini Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa sunacaklarını söyledi…

OKULLARIN açılmasına kısa süre kaldı. Minik Alperen’in korsan serviste can vermesi üzerine, dikkatler yeniden bu yasadışı taşımacıların üzerine çevrildi. Korsan taşıma bir yandan can ve mala zarar verirken, diğer taraftan gerçek servis taşımacılarının da imajını olumsuz etkiliyor. Servisçiler, korsan taşımanın bir an önce sona erdirilmesini istiyor.

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Basri Bostancı da, şu uyarıda bulundu: “Herkes ‘S’ plakalı araç süremez. Bizim sürücülerimiz psikoteknik testlerden geçmiş, geçmişinde trafik sabıkası olmayan güvenilir insanlardır’ şeklinde konuştu.

Korsan serviste unutulduğu için boğularak ölen 3 yaşındaki Alperen Sakin’i hatırlatan Bostancı, “Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi korsan taşımacılıktır. Bu alandaki sıkıntıyı daha önceden her platformda dile getirdik, ilgili Bakanlıklara çözüm önerilerimizle birlikte sunduk. Şimdi de bu konuyu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı zamanda kentimizin vekili olan Başbakanımız Binali Yıldırım’a taşıyacağız. Maalesef  yetkilerin İçişleri Bakanlığı’ndan Ulaştırma Bakanlığı’na geçmesiyle, ardından Mahalli İdareler Kanunu ile İl Trafik Komisyonu yetkilerinin belediyelere verilmesiyle korsanla mücadele alanında önemli zafiyetler yaşanmış, başıbozukluklar ortaya çıkmıştır.

Bizim sıkıntıları sürekli üst makamlara ifade etmemizden de, yetki karmaşaları nedeniyle netice alınamamıştır. Bu kez sorunlarımızı devletin zirvesine taşıyacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."