• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sektöre maliyeti ağır olacak

31 Ağustos 2016
Sektöre maliyeti ağır olacak

Hain darbe girişimi nedeniyle sezonsuz kalan ve artık tekeri döndüremez hale gelen şehirlerarası otobüsçü, 3. köprünün getireceği zaman kaybı ve yüklü maliyetin altında ezilmekten korkuyor…

100 km fazladan yol için her seferde 60 lira cepten çıkacak

YAVUZ Sultan Selim Köprüsü açıldı… Vatana, millete hayırlı olsun; yapanlara da teşekkürler. Rekorları barındıran bu mega projeye vatandaş olarak çok sevinen şehirlerarası otobüsçüler, esnaf olarak üzüldü. Nedeni, UKOME’nin de kararıyla otobüsler FSM’yi kullanamayacak, mecburiyetten 3. köprünün yolunu tutacak. Sevinemedi çünkü  fatura hayli kabarık. Her seferinde fazladan 100 kilometre yol yapacak; bu da 2 saatlik zaman kaybı ve 60 lira mazot parası demektir. Bir de köprü ücreti var; hem gidişte hem gelişte 2 akslı 21, 3 akslı 45 lira ödeyecek. Otoyolun her kilometresi ise 8 cent!

Vatandaş cephesinde de milyonlarca saatlik iş kaybı olacak

ŞEHİRLERARASI otobüsçünün kaybı bununla da sınırlı değil. Örneğin önümüzde 9 günlük Kurban Bayramı tatili var. Tüm firmalar şimdiden sefer planlamalarını yapmış, biletlerini satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Köprü mecburiyetiyle ortaya çıkacak ekstra 2 saatlik zaman, bu dengeleri alt üst edecek. Firmalar tedirgin. Diğer yandan yolcu boyutunda da ciddi bir kayıp var. Otobüslerle İstanbul’a gelen on milyonlarca insan da 2 saat daha fazla trafikte kalacak. Bu da on milyonlarca saatlik iş kaybı anlamına geliyor. Vatandaş olarak köprü için sevinen otobüsçüyü, esnaf olarak da sevindirin!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."