• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sektöre kış erken geldi

1 Ağustos 2016
Sektöre kış erken geldi

Biletall’ın verilerine göre, darbe sonrası iptal ve iade edilen bilet sayısı yüzde 35’lerde… Yüzde 100 üzerinden hesaplasak bile, otobüsler yüzde 65 dolulukla yola çıkıyor. Oysa iyi biliniyor ki, masrafları karşılamanız için yüzde 70-75 dolu olmanız gerekiyor.

‘Bu iş yapılmaz artık’ diyenlerin sayısı arttı

ASLINDA rakamlara bile gerek yok; sektörün ne kadar kan kaybettiğini görmek için otogarlara bakın yeter! Sezonun ortasında olmamıza rağmen, ürkütücü bir ıssızlık var. Bir Güneydoğu firmasının yetkilisine sorduk ‘nasılsınız’ diye… Düşünceli ve öfkeliydi. ‘Az önce otobüsü 5 kişiyle Diyarbakır’a yolculadık. 80 liradan, 400 lira eder. 2005’te bilet fiyatı 70 lira idi… Varın siz düşünün’ dedi. ‘Böylesini yaşamadım’ diyen yetkili, bir yolcunun ‘Ankara’ya 20 liraya bilet verirmisin’ demesini hakaret olarak görmüş ve ‘bu iş yapılmaz artık’ demiş

Mağdur olan sektörün desteğe ihtiyacı var

SEKTÖRDE kime sorsanız, benzer yakınmaları dinlersiniz. Herkesin bir diğer ortak kanaati, bu sezonun artık bittiğidir… Anlayacağınız erken gelen bir kışı, erken gelen bir ölü sezonu yaşıyor bu sektör. Erken olunca da uzun oluyor tabii! Dün ‘8-9 ayı nasıl idare ederiz’ diyen sektör, şimdi ‘11 ayı nasıl idare ederiz’i kara kara düşünüyor. İşte bu 2 aylık fark çok ölümcül! Tüm firmalar hesabını çok iyi yapıp, kendince önlemini almalıdır. Ancak şu net; sektör darbeden dolayı mağdur. Bu mağduriyetin giderilmesi için desteğe ihtiyaç var.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."