• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sektör de istihdam seferberliğine katıldı

13 Mart 2017
Sektör de istihdam seferberliğine katıldı

İSTİHDAM seferberliğine, İTO’nun 23 No’lu Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi de katıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Komite Meclis Üyesi Mustafa Yıldırım, bin 500 şoföre sürekli, bin 500 şoföre de mevsimlik istihdam olanağı sunacaklarını söyledi. Sektör olarak erken istihdama başlayacaklarını belirten Yıldırım, “Bu arkadaşlarımızı İŞKUR üzerinden alacağız. Önerimiz ise şu; kayıtlı olmayan ancak iş dışı, istihdam dışı kalmış, liyakat sahibi bu kişileri İŞKUR’a biz yönlendirelim. Kayıtları yapılsın, bu kaydı yapılan arkadaşlarımız arasından bize şoför arkadaşlarımızı seçme imkânı verilsin” dedi.

Yıl içinde alacakları bin 500 kişilik mevsimlik şoför için de İŞKUR üzerinden ve yine sektörün bildiği  ama istihdam dışı kalmış kişiler arasından seçme şansının verilmesini öneren Yıldırım, “Böylece bu istihdamı da kalıcı kılabilir, 2017 yılında 3 bin şoförün kalıcı istihdamını sağlayabiliriz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."