• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Sektör darbeye karşı tek vücut

19 Temmuz 2016
Sektör darbeye karşı tek vücut

15 Temmuz’da; Türkiye’nin hayallerini, umutlarını ve geleceğini karartmak istediler. Anlaşılan o ki her şeyi hesaplamışlar ama bu halkın canını siper etme pahasına oyunu bozacağını hesaplamamışlar. Şimdi bunun bedelini çok ağır ödeyecekler.

 

Otobüsçü her zaman sorumluluk almıştır

TARİH 15 Temmuz; İstanbul’daki iki boğaz köprüsünde de, Avrupa yakasına geçiş bir gurup asker(!) tarafından engellendi. Otobüslerle tatilden dönen onbinlerce insan, saatlerce yollarda kaldı. ‘Kalkışma’ nedeniyle yüzlerce otobüs otogara gelemedi ve seferlerini aksatmak zorunda kaldı. Otobüsçü haklı olarak öfkelendi; ancak daha sonra bunun bir darbe girişimi nedeniyle olduğunu öğrenince bu kez yolda kaldığına değil, darbecilere karşı bin kat öfke duydu. Çünkü bu otobüsçüdür ki, ülkenin en zor günlerinde sorumluluktan kaçmamış, üzerine düşeni çok fazlasıyla yapmıştır…

Bu tür girişimlere karşı uyanık olmalıyız!

GÜN; devletine, ülkesine ve demokrasiye sahip çıkma günüdür. Otobüsçü göreve hazır. Sektörün sivil kuruluşları darbe girişimini sert şekilde kınayıp her türlü sorumluluğa hazır olduklarını açıklarken, otobüsçüler de bireysel olarak meydanlara çıkıyor ve diğer tüm duyarlı vatandaşlar gibi ‘BİZ BURADAYIZ’ diyorlar. Çok uyanık olmalıyız! Evet; darbeye kalkışıp Türkiye’yi içten içe yıkmak isteyenler, son hamlesinde ağır bir yenilgiye uğradı. Ancak düşmanlar da boş durmayacaktır. İyisi mi biz tetikte olup, bu yurtseverlik duygumuzu her zaman canlı tutalım…

 

 

Milletimiz oyunu bozmuştur

mustafayıldırımköseTOF Başkanı Mustafa Yıldırım: Ülkemiz ve milletimiz demokrasiye sahip çıkarak büyük bir badireyi atlattı. Bütün dünyaya Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geçmişten gelen sağlam kökleriyle oluşturduğu gövdesinin ne kadar güçlü olduğunu, dallarıyla sonsuza dek yaşayacağını gösterdi. Süreci büyük bir soğukkanlılıkla yöneten başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere siyasi partilerimize, ordumuza, STK’larımıza ve aziz milletimize tesekkür ediyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Bayramı bütün milletimize hayırlı olsun.

 

Demokrasiye sahip çıkma günü

imran puissUYOF Başkanı İmran Okumuş: İhanet içinde gözü dönmüş hain bir grup ülkemize, milletimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize kast etmek istemiştir. Hükümetimizin iradesi, güvenlik güçlerimizin özverili üstün mücadelesi ve milletimizin sağduyusu sonucunda bu hain grup emellerine ulaşamamıştır. Şunu iyi bilsinler ki hain emellerine asla da ulaşamayacaklardır. Yüce Türk Milleti, sandıkta ortaya koyduğu iradesine ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Dün, bugün olduğu gibi yarın da ülkemizin yanında olacağız.

 

Darbecilere ders verilmiştir

birol ozcanTOFED Başkanı Birol Özcan: Hükümetimiz, geniş bir vizyon çizerek ülkemizi dünyanın en önemli aktörleri arasına sokmayı hedeflemiştir. Bu vizyondan rahatsız olanlar, ülkemiz üzerinde çirkin oyunlar oynamayı sürdürüyor. Terör ve intihar saldırıları derken, geçen hafta da kanlı bir darbe girişiminde bulundular. Devleti ve milleti hedef alan bu girişim karşılık bulmamıştır asla da bulmayacaktır. Kurtuluş savaşı destanı yazan bu ülke insanı, 15 Temmuz’da olduğu gibi bundan sonra da darbecilene dersini verecektir…

 

 

Millet olarak ayağa kalktık

sümer köseTTDER Başkanı Sümer Yığcı: Hain odaklar, bir kez daha ülkemizi karanlığa sürüklemek istemiştir. 160 insanımızın şehit edildiği darbe gişimi de, bu karanlık güçlerin son oyunu… Ancak Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa daveti, Hükümetimizin dimdik duruşu, siyasilerimizin dirayeti ve tabii ki da halkımızın demokrasiyi sahiplenmesi ile bu çirkin oyun bozulmuştur. Eminim herkes dersini almıştır; almamışlarsa şayet, bu halk yine onlara gerekli dersi verecektir. Darbeyi püskürtmede emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."