• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

SEKTÖR, ‘ÇARE’Yİ ‘DENİZ’DE ARIYOR

28 Şubat 2017
SEKTÖR, ‘ÇARE’Yİ ‘DENİZ’DE ARIYOR

KÖPRÜLERE ALTERNATİF OLARAK İDO İLE GÖRÜŞÜLÜYOR

Otobüslerin yeniden FSM’yi kullanması ‘hayal’e dönüştü. 3. Köprü ise perişanlık! ‘Pekiyi bir çıkış var mı?’ İşte sektörün sivil kuruluşları şimdilerde buna odaklandı.

İSTANBUL’dan çıkan bir otobüs 3. Köprü ve Osmangazi Köprüsü’nü kullanması halinde, aylık 7-8 bin liraya varan ek bir maliyetle karşı karşıya kalıyor. Otobüsçüde bu para yok, yarısını kazansa öper başına koyar. Osmangazi’nin alternatifi var da, 3. Köprü’nün yok… Bütün çabalara, matematiksel verilere dayanan basın açıklamalarına ve feryatlara rağmen ‘köprü mecburiyeti’nden geri adım atılmıyor. O zaman başka çareler aramalı… İlk çare ‘deniz’ yani İDO olarak görünüyor. Sektörün sivil kuruluşları, “otobüsleri köprüye sokmadan, Körfez’i daha ucuza nasıl aşarız”ın peşine düştü. TOFED, geçen hafta bu amaçla İDO temsilcisi Burak Tezkan ile bir toplantı gerçekleştirdi. TOFED’in talebi, “Otobüsler, İDO’nun vapurları ile Yenikapı’dan Yalova ve Bandırma’ya, Topçular’dan Eskihisar’a gidebilsin. Bu iş ucuza; köprü maliyetinin yarısına yapılsın. Ayrıca vapurlarda otobüslere öncelik tanınsın ve yolcudan ücret alınmasın”… TOFED’in bu önerileri, İDO temsilcisi tarafından sıcak karşılandı. Yapılan toplantıyı değerlendiren TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, “Şu an için bir anlaşma söz konusu değil. Görüşmeler yapıyor, sektörümüz adına en iyi çıkış yolunu bulmaya çalışıyoruz. Amacımız, otobüsçüyü altından kalkılamaz hale gelen maliyetlerden bir nebze olsun kurtarabilmek” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."