• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Pamukkale Turizm, aldığı 100 otobüsle dev filosunu güçlendirdi

1 Kasım 2016
Pamukkale Turizm, aldığı 100 otobüsle dev filosunu güçlendirdi

 

Pamukkale Turizm; büyüme stratejisi kapsamında bir yandan gelecek vaad eden noktalara üs kurarken, diğer taraftan da yeni nesil otobüs yatırımlarını sürdürüyor. Yılın başında 22’si Neoplan olmak üzere 100 MAN yatırımı gerçekleştiren firma, 100 otobüslük bir anlaşma imzaladı. Otobüslerin 53 adedi törenle teslim alındı…

SEKTÖRÜN vizyon sahibi başarılı yöneticisi Mustafa Özdalgıç, ‘Kartlar Yeniden Dağıtılacak, Otobüsçülük Tarihi Yeniden Yazılacak’ tespitini yapmış, Genel Müdürü olduğu Pamukkale Turizm’in yatırım ve büyüme stratejisini de bu temele oturtmuştu. Geleceğe yapılan bu yatırımlar çerçevesinde Trakya ve Çanakkale gibi stratejik noktalara hatlar açan firma, otobüs filosunu da yeniliyor, büyütüyor… Kalitesi ve kurumsallığıyla sektörün imajına büyük katkılar sunan Pamukkale Turizm, bu yılın başında MAN’dan 22 adet NEOPLAN Tourliner ve 78 adet de MAN Lion’s Coach 2+1 VIP olmak üzere tam 100 adet otobüs almıştı. Güçlü firma, 2016’nın son yatırımı olarak MAN ile 100 otobüslük bir anlaşma imzaladı.

Siparişin ilk partisi olan 53 adet MAN Lion’s Coach Efficientline 2+1 VIP, Ankara MAN üretim tesislerinde gerçekleştirilen törenle teslim edildi. Finansal çözümleri Vdf ve Şensan Otomotiv tarafından gerçekleştirilen 100 otobüslük siparişin kalan bölümü, 2017 yılı başlarında teslim edilecek.

Sözleşme kapsamında ikinci el araçların takasını ise TopUsed ve Şensan Otomotiv gerçekleştiriyor.

 

İşbirliği uzun yıllar sürecek

Törende konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, “Böylesine iki önemli kuruluş arasındaki dostluğun bu kadar uzun sürmesi, aslında her iki taraf için de çok değerli. Çünkü böylesine köklü işbirlikleri, ancak her iki taraf için de bir ‘memnuniyet’ sözkonu ise bu kadar yıl sürdürülebilir.

Pamukkale Turizm gibi alanında öncü kuruluşların bizi tercihi, teveccühü, doğal olarak bizde memnuniyet yaratıyor. Pamukkale Turizm özelinde, kurumsal ilişkiler kadar, kişisel iletişimde de yakaladığımız sıcak ve samimi iletişim de bizler için ayrı bir memnuniyet kaynağı” diye konuştu.

 

Tüm yatırımlar yarınlar için

Daha sonra kürsüye çıkan Pamukkale Turizm Genel Müdürü Mustafa Özdalgıç, şunları söyledi: MAN yöneticilerine, çalışanlarına ve Pamukkale Turizm ailesine ve tabii ki basın mensuplarımıza toplantıya gösterdikleri teveccüh için teşekkürlerimi sunuyorum.man-pamuk8

2010 yılında Pamukkale Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Mehmet Ali Akçın arkadaşımız, beni bir proje için beraber çalışmaya davet etti. Onların daveti ve değerli yönetim kurulu üyelerimizin olurlarıyla, 2010 yılından beri Pamukkale Turizm Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. 2011 yılında ‘Bursaya Üs Kurduk’ sloganıyla başlayan Pamukkale Turizm’in genişleme politikası; ‘Adım Adım Trakya’ ile önce Kırklareli, ardından Çorlu, daha sonra da nihai olarak 2015 yılında ‘Geçmeye Değil Kalmaya Geldik’ sloganıyla Çanakkale, Tekirdağ ve en son da 2016 yılında Çerkezköy, Saray, Vize projemizle devam etti.

Takdir edersiniz ki, bu genişleme sürecinde ciddi anlamda otobüs ihtiyacımız oldu. Ve biz de yeni yatırımlar yaparak bu ihtiyacı karşıladık. Bugün itibari ile özmal araçlarımızın yüzde 90’ını MAN marka araçlar oluştururken, yüzde 10’luk kısım da diğer markaların araçlarından teşekkül ediyor. Filonun tamamına baktığımız zaman da, MAN araçlarının oranının yüzde 43 seviyesinde olduğunu gözlüyoruz. Son dönemde; özellikle Tuncay Bekiroğlu bey ve Eren Gündüz beyin katkılarıyla bizim bu işbirliğimiz daha da pekişti.

 

Teknik başarı kadar, doğru ilişki de belirleyici faktör

Neden MAN araçlarını tercih ediyoruz? Bu konuyu biraz açmak istiyorum: Öncelikle şunu söylemek istiyorum; MAN’ın araçları teknoloji, konfor, tasarruf ve işletme maliyetlerinin düşüklüğü açısından çok iyi araçlar… Ancak bunlar kadar önemli bir diğer husus ise, MAN A.Ş.’nin ‘Biz yaptık oldu.’, ‘Bundan iyisi Şam’da kayısı’ mantığından uzak davranıyor olmasıdır. Üretirken tüketicisinin taleplerine kulak veriyor olmasıdır. Kısaca müşterilerinin sesini dinliyor olmasıdır.

Bir diğer husus, her iki kurumun yöneticilerinin kalitesi ve iki kurum arasında kurulan samimi- ve doğru iletişimdir.

Bunun neticesinde dürüst ticaret olgusu ortaya çıkıyor. En az araçların teknik başarısı kadar, bizi MAN araçlarını tercih etmeye yönelten etkenlerdir bunlar.

Burada bir parantez açmak isterim; kurumlar ne kadar büyük olursa olsunlar, fark yaratan insandır. Siz ister mal üretin ister hizmet, ‘ben yaptım oldu’ üstten bakışı ile yaklaştığınız müddetçe başarılı olamazsınız. Bu mantıkla otobüs üretirseniz araçlarınız parklarda bekler, yolcu taşımacılığı hizmeti yapıp da yolcuya kulağınızı kapatırsanız, otobüsleriniz peronda müşteri bekler. Onun için toplam kalite yönetiminin dört ayağından biri ve en önemlisi olan ‘Müşteri Tatmini’dir. Çünkü son kararı müşteri verir. Biz bir müşteri olarak MAN yönetiminden, yolcumuz da MAN araçlardan memnun. Dolayısıyla toplam kalite yönetiminin MAN’da iyi işletildiği kanaatindeyim. Toplam kalite yönetiminin de, en önemli unsuru insandır. İnsanın modası geçmez, insan eskimez. Bugün ben Eren Bey’i görürken sadece bir Pazarlama ve Satış Direktörü değil, bir dost görüyorum. En önemlisi biz samimiydik, hepimiz bundan bir çıkarım elde ederiz diye düşünüyorum. Bu hepimize bir mesaj olur sanırım.

Bundan üç sene evvel bizim özmal filomuzda MAN araçların oranı yüzde 10’un altındaydı. Aynı Man bugün yüzde 90’aman-pamuk4 geldiyse, işte fark yaratan insandır. Huzurlarınızda tüm arkadaşlara teker teker teşekkür ediyorum. Eren Gündüz arkadaşıma güle güle dileklerimi sunuyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Can Cansu’ya yeni görevinde başarılar diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

MAN’ın Ankara’daki otobüs üretim tesislerinde gerçekleştirilen törene şu isimler katıldı: Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Turan Kemal Bababalım, Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Sadık Bababalım, Ahmet Bababalım, Sadık Bababalım, Pamukkale Genel Müdürü Mustafa Özdalgıç, Anadolu Ulaşım Genel Müdürü Mehmet Ali Akçın, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, TopUsed Satış Direktörü Aydın Yumrukçal, TopUsed Satış Müdürü Cüneyt Ergün, Otobüs Bölge Koordinatörü Emrah Albustanoğlu, MAN Truck & Bus Güney Afrika Cumhuriyeti Kamyon Satış Direktörü D. Eren Gündüz, MAN bayi Şensan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Şen ve Volkswagen Doğuş Finans yetkilileri.

 

 

Koltuk arkası ekranlar fabrika çıkışlı SIMROLL MAN otobüslerin koltuk arkası tedarikçisi SIMROLL, aynı zamanda Pamukkale Turizm’e de iş ortağı olarak hizmet veriyor. Fabrika çıkışlı 10 inç ekranların takılı olduğu otobüslerin teslimatına; SIMROLL Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydın ve Genel Müdür Nazmi Kalkar da katıldı. Aydın ve Kalkar, Pamukkale Ailesi’ne aldıkları otobüslerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, bu ortaklığın parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Koltuk arkası ekranlar fabrika çıkışlı SIMROLL MAN otobüslerin koltuk arkası tedarikçisi SIMROLL, aynı zamanda Pamukkale Turizm’e de iş ortağı olarak hizmet veriyor. Fabrika çıkışlı 10 inç ekranların takılı olduğu otobüslerin teslimatına; SIMROLL Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydın ve Genel Müdür Nazmi Kalkar da katıldı. Aydın ve Kalkar, Pamukkale Ailesi’ne aldıkları otobüslerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, bu ortaklığın parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

man-pamuk1

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."