• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

PAMUKKALE EZBER BOZDU

24 Ocak 2017
PAMUKKALE EZBER BOZDU

Pamukkale Turizm, Kurtköy projesi ile 3. Köprü’nün kaybettirdiği zamanı yolcusuna geri veriyor. Proje çerçevesinde; İstanbul Otogarı’ndan kalkan Pamukkale’nin otobüsleri, Alibeyköy ve Dudullu’yu ‘PAS’ geçip yoluna devam ediyor…

GERİDE bıraktığımız 2016 yılında ülkemizdeki karayolu ulaşımı projelerini başarılı bir öngörü ile takip ederek, güzergâh ve alt yapı çalışmalarını bu yönde şekillendiren Pamukkale Turizm, yeni güzergâh açılışları ve yatırımlar ile yüksek tempolu bir süreç geçirmişti. Geçtiğimiz aylarda 2017 yılı için 100 adetlik otobüs alımına imza atan ve 50 adet Man Fortuna 2+1 VIP otobüs teslim alarak filosunu bu yıl da genişletmeye devam edeceğini müjdeleyen marka, 18 Ocak itibari ile “Ezber Bozan” projesini hayata geçirdi.

İstanbul’da şehiriçi ulaşım ağını kökten değiştirerek, hareket merkezlerini ve dağıtım noktalarını yeniden şekillendiren Yeni Kurtköy Hareket Merkezi ile Pamukkale yolcusu, artık Alibeyköy ve Dudullu terminallerini pas geçiyor.

 

Yolcuya bir saat hediye

“Pamukkale Turizm Her Zaman Kazandırır!” prensibinden hareket eden sektörün kurumsal firması, “Yeni Kurtköy Hareket Merkezi ile Herkese 1 Saat Hediye” sloganıyla bir kez daha adından söz ettirdi.

Zaman tasarrufu sağlayan yeni İstanbul ulaşım planlamasında, Pamukkale otobüsleri Alibeyköy ve Dudullu’yu pas geçerek, Bayrampaşa Otogarı’ndan sonra İstanbul içerisinde tek durak olarak yeni Kurtköy Hareket Merkezini belirledi. İstanbul Avrupa yakasında Bayrampaşa Otogarı ve Anadolu yakasında Kurtköy Hareket Merkezinden hareket eden geniş şehiriçi servis ağı ile, Pamukkale yolcuları toplu taşımanın karmaşasına girip vakit kaybetmeden, istedikleri yere hızlı, pratik şekilde gidebiliyor.

 

Radikal değişimler şart

Pamukkale Turizm Genel Müdürü Sayın Mustafa Özdalgıç’ın 2016 yılının başında; “3. Köprü’nün faaliyete geçmesi ile birlikte, ulaşım sektöründe radikal değişiklikler bizleri bekliyor. Büyük avantajlar sağlanacak bu dönemde karayolu ulaşımının gücü artacaktır.

Bu yeni dönemde, alışkanlıklar değişecek, ezberler bozulacak, güzergâhlar yeniden şekil alacak.

Herkes yeni yılda sürprizlere hazırlıklı olsun!” sözü ile sinyallerini daha önce vermiş olduğu projenin hayata geçmesi, yeni bir dönemi de başlatmış oldu.

Değişime direnmek yanlış

Değişime direnmenin suyu dövmeye benzediğinin altına çizerek, beklentilerin değişmesi ile şirketlerin de değişmek zorunda olduğunu belirten Pamukkale Turizm Genel Müdürü Sayın Mustafa Özdalgıç, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi Pamukkale Turizm, 55 yıl önce 16 Ocak 1962’de ülkemizin güzel insanlarını ‘Sevdiklerine Ulaştırmak’ üzere kuruldu. Şirket, yarım asrı aşan zamanda ‘Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti’ ilkesinden asla taviz vermedi.

Sektöründe deneyimli bölge ve birim müdürleri; şirket kültürlerini benimseyen iş ortakları ve A’dan Z’ye tüm destek birimlerinden oluşan Türkiye’nin en iyi ekibi ve halkımızın takdiri ile büyüdü, hizmet ağını genişletti, gelişti. Sektörün gündemden düşmeyen markası ve amiral gemisi oldu!..

Ülkemize ve geleceğe olan güvenle yatırımlarımıza çok daha güçlü olarak devam ediyoruz”.

 

Rötarları ortadan kaldırdık

Projeyle ilgili de bilgi veren Genel Müdür Özdalgıç, şunları söyledi: “Bayrampaşa Otogarı’ndan kalkış yapan araçların, kontenjanlı yolcularını almak üzere Alibeyköy ve Dudullu’da bulunan hareket merkezlerine giriş çıkışları, trafik kaynaklı rötarlara neden olmaktaydı. Pamukkale Turizm, Kurtköy Hareket Merkezi ile Avrupa yakasından, Anadolu yakasına geçişlerde İstanbul trafik durumunu dikkate alarak, özellikle trafiğin yoğunlaştığı noktalara giriş yapılmayacak şekilde belirlediği yeni güzergâh ile hem araçlarının ulaşım mesafesini azaltıyor, hem de zaman kazandırıyor. İstanbul’dan Batı Karadeniz, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu yönündeki tüm güzergâhlarında karşılıklı olarak “1 Saat Hediye” ederken, Anadolu yakasından seyahatine başlayacak olan yolcularına da rötarsız, tam saatinde hareket konforunu yaşatıyor.  Özellikle Çamlıca gişelerindeki trafik çilesini yaşamayan yolcular durumdan memnuniyetlerini ifade ederken, yeni hareket merkezinin, Asya ile Avrupa’yı havayolundan birbirine bağlayan önemli transfer noktalarından biri Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakınlığı ve buradan havaalanına sunulan hızlı ve ekspres şehir içi servis imkanı ile Pamukkale Turizm, entegre ve aktarmalı seyahat gerçekleştireceklere de büyük kolaylık sağlıyor”.

Pamukkale Turizm’in koltuk arkası ekrandaki çözüm ortağı Simroll’ün Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydın ve Genel Müdürü Nazmi Kalkar da açılışa katılıp; Genel Müdür Mustafa Özdalgıç, Anadolu Ulaşım Genel Müdürü Mehmet Ali Akçın ve Genel Koordinatör Şener Çeçen’e ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunanlardandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN