• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ÖZULAŞ ile verimli bir görüşme yaptık

10 Ekim 2016
ÖZULAŞ ile verimli bir görüşme yaptık

GEÇTİĞİMİZ hafta TOBB Karayolu Sektör Meclis Başkanı olarak, köklü özel halk otobüsü kuruluşu ÖZULAŞ Toplu Taşım A.Ş’nin merkezini ziyaret edip, şirket Başkanı sayın Göksel Ovacık ve Genel Müdürü İsmail Yolcu ile bir görüşme gerçekleştirdik.

TOF Başkan Yardımcımız Tahsin Yücefer’in de hazır bulunduğu ziyarette, karayolu yolcu taşımacılığı yapan tüm sektörlerin ortak duruş sergilemesinin önemini görüştük. Görüşme son derece sıcak ve verimli geçti. Başkan sayın Ovacık’ın da bizimle aynı düşünceleri paylaştığını sevinerek gördük.

Başkan Ovacık, karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün de büyük ve güçlü bir sektör olduğunu, ziyaretin ilk ve tarihi bir olay olduğunu dile getirerek bizlere teşekkür etti.

Özel halk otobüslerine kimlik ve statü kazandırılması gerektiğinin altını çizen sayın Ovacık, gerekli düzenlemeler yapıldığı taktirde sektörün hızla gelişeceğini söyledi ve şu ifadeleri dile getirdi: “Hep birlikte güç birliği yaparak ortak sorunlarımıza çözüm üretebiliriz. Bu ziyaret iki sektöre de umut ve heyecan katacaktır”…

Ben de sık sık dile getirdiğimiz üzere karayolu taşımacılarının birlikteliğine vurgu yaptım. Toplu ulaşım sektörü ile karayolu taşımacılığı sektöründe bir ulaşım standardının olması gerekiyor. Birlik ve beraberliğimiz sorunların çözümünde etkili olacaktır. Tamam her sektörün ayrı ayrı problemleri var; ancak bu problemlerin çözüm noktasında birlik olacak ve daha güçlü ayakta duracağız. Hepimiz meslektaşız, insan taşıyoruz, ortak çok değerimiz var, ortak çok sorunumuz var, ortak olmayan sorunlarımız daha az. Hepimizin istediği ve yapamadığı çok iş var.

Türkiye’de 18-20 milyon seçmeni olan bu sektörlerin güç birliği içerisinde olması gerekir. Hayatın yüzde 30’u ulaşımdır.

Ortak sorunlara, ortak çözümler üretmemiz gerekmektedir. Örnek verecek olursak, büyükşehir ve diğer belediye sınırlarını da kapsayacak “Toplu Ulaşım Yasası” çıkarılmalıdır.

UKOME’ler; tüm paydaşların temsiline imkân verecek, kamunun ağırlığı azaltılarak ihtisas komitelerinin görüşlerinin alındığı bir yapı haline getirilmelidir.

Eğer kurumsalsanız, güçlüyseniz, fikriniz, bilginiz varsa ve kendinizi iyi ifade edebiliyorsanız dikkate alınıyorsunuz.

İki büyük sektör olarak yapılması gereken tek şey, birlik beraberliğimizin sağlanması ve güçlü olmamız.

Yönetilen değil, yöneten bir sektör olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmemiz gerekiyor.

Bu açıdan bu ziyareti, karşılıklı olarak çok faydalı bulduk. Sıcak ilgi ve alakadan dolayı bir kez daha Başkan Göksel Ovacık ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."