• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OTSAD: UKOME, ‘5 yaş’ kararıyla rant bekçilerinin önünü açmıştır

1 Kasım 2016
OTSAD: UKOME, ‘5 yaş’ kararıyla rant bekçilerinin önünü açmıştır

UKOME’nin; turizm taşımacılığıyla ilgili aldığı kararların turizme darbe vurduğunu savunan OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, bunun 3. Havalimanı rantı olduğunu iddia etti. Kırk, ‘5 yaş’ sınırlamısının da korsana davetiye olduğunu dile getirdi.

ORTADOĞU Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, İstanbul UKOME’nin; turizm taşımacılığıyla ilgili olarak aldığı, turizm araçlarına 5 yaş sınırının da getirildiği ‘kabul edilemez’ kararı değerlendirdi. UKOME yasaları da aşarak turizmle ilgili kararlar almasını ‘turizme darbe’ olarak niteleyen Kırk, TÜRSAB’ın da bu  konularda bilinçli olarak yalnzlaştırıldığını savundu.

3.Havalimanı rantı mı?

Kararları anlamanın mümkün olmadığını ifade eden Hüseyin Kırk, “Bunu neden yaptıklarını düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen cevap 3. Havalimanı rantı olduğudur. Çünkü UKOME bu kararları açıklarken masada; taksiciler odası, turizm taşımacılar birliği, ticaret ve şoförler odası gibi kurumlar yer alıyordu. Bu da demek oluyor ki VIP taşımacılık alanında bu kurumlar ortak hareket ederek, turizmcileri VIP taşımacılık alanı dışına itmeye çalışıyorlar” dedi.

OTSAD olarak sıkıntıları ilgili bakanlıklara ilettiklerini ama bugüne bir cevap alamadıklarını belirten Kırk, sonraki duraklarının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacağını kaydetti. Kırk, “Çünkü, Cumhurbaşkanına alt kademelerden doğru bilgi gittiğine inanmıyoruz. Bu yüzden Külliyeye çıkıp sorunlarımızı Cumhurbaşkanına ileteceğiz” diye konuştu.

5 yaş, korsana davetiyedir

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, UKOME’nin bakanlık belgesini de hiçe sayarak turizm taşımacılığı yapan araçlara 5 yaş sınırlamısı getirmesini de şu cümlelerle sert şekilde eleştirdi: Turizm aracının 5 yıllık araç olma şartı tamamen yıldırma ve UBER gibi korsan taşımacılık yapanların ve rant bekçilerinin önünü açmak için alınmış bir karardır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1950 yılından kalma otobüsler ile UEFA şampiyonlar ligi finali gibi uluslararası organizasyonlarda İtalyan ve İngiliz taraftarları Havalimanı, Stada ve otellere taşıdığını unutmadık, 35 yıllık uçaklar ile milyonlarca yolcunun taşındığını hatırlatırız.

Bu noktada zaten Turizm araçlarımızın çoğu yeni, bu sürenin en az 7 yıllık olması gerektiğini tavsiye ediyoruz.

Ülkemizin gelişiminde büyük katkısı olan halkın sevgilisi olan inandığımız ve sevdiğimiz sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz:

Ülke ekonomisine önemli katkıda bulunan biz turizmcilerin yanında olmanızı bekliyoruz. Muhtarlar gibi ayda 1 kez turizmcileri külliyeye davet etmenizi bekliyoruz. Sesimizi artık sayın Cumhurbaşkanımız duysun. Durum çok vahim….

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."