• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OTOKAR’dan miniklere çevre eğitimi

20 Aralık 2016
OTOKAR’dan miniklere çevre eğitimi

KURULDUĞU günden bu yana çevreyle dost ürün ve üretim süreçleri geliştiren Otokar, Türkiye’nin yarınları olan minik öğrencilerle buluştu. Otokar, çevre duyarlılığı ve enerji tasarrufu konusunda Şahin İlköğretim Okulları’nda okuyan 500 öğrenciye eğitim verdi.

2 bölümde kurgulanan eğitimler, Otokar Üretim ve Tesis Direktörlüğü’nden Yatırım Birim Yöneticisi Gönül Mumlu tarafından verildi. Eğitimde enerji tasarrufu, geri dönüşüm ve çevre kirliliği konuları anlatılarak bu konudaki sorumluluklarından bahsedildi.

Eğitim kapsamında öğrencilere günümüz ve geleceğin problemi olan enerji ile su kaynaklarının azalması ve iklim değişikliği konusunda da bilgi verildi.

Yarının yetişkinlerine çevre duyarlılığının yanı sıra enerji tasarrufu konularında öğrendiklerini okullarında, evlerinde, park ve oyun alanlarında da uygulanması konusunda paylaşımlar yapıldı. Oyun ve film gösterimiyle devam eden eğitimde öğrencilerin eğlenceli zaman geçirmeleri sağlandı.

Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerden oluşan BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan Otokar, çevre, insan ve topluma verdiği önem ile kurumsal yönetim ilkelerinin yanı sıra değerlerinden ödün vermeden; kaynaklarını daha verimli kullanmak üzere çalışmalar yürütüyor.

2015 yılında ünite başına enerji tüketimini yüzde 3 iyileştiren Otokar, gerçekleştirdiği verimlilik ve optimizasyon sayesinde toplam 5.550 GJ enerji ve 492 ton sera gazı emisyonu tasarrufu sağlarken; geri kazanım çalışmalarıyla 149 bin 735 metrekeküp suyu üretim süreçlerinde yeniden kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."