• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OTOKAR, ‘YENİ’leriyle çekim merkezi oldu

6 Aralık 2016
OTOKAR, ‘YENİ’leriyle çekim merkezi oldu

Önemli fuarların müdavimi OTOKAR, Transist 2016 Fuarı’nda, Doruk Electra’nın yanı sıra Kent LF Körüklü, Kent LF, Doruk LE ve ‘Engelsiz Sultan Maxi ile ziyaretçileri standına çekti.

TÜRKİYE otomotivinin güçlü aktörü, Koç Topluluğu’nun gurur kaynağı OTOKAR, kentiçi toplu ulaşıma sunduğu zengin ürün gamıyla da öne çıkıyor.

OTOKAR, bu alana dönük yenilikçi araç modellerini, geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl 9’uncusu düzenlenen Transist 2016 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda sergiledi. Ürettiği araçların yanı sıra toplu ulaşımı daha güvenli ve akıllı hale getirecek CoMoSeF projesiyle de akıllı şehirlere ve akıllı ulaşıma yatırım yapan Otokar; fuar standında Türkiye’nin ilk elektrikli otobüsü olma ünvanına sahip olan Doruk Electra’nın yanı sıra Kent LF Körüklü, Kent LF, Doruk LE ve ‘Engelsiz Sultan Maxi’yi sergiledi.

Önceki önemli fuarlarda olduğu gibi OTOKAR’ın zengin standı, yine ziyaretçilerin akınına uğradı.

Yurdun değişik bölgelerinden gelen özel ve kamu toplu taşımacıları, araçları yakından inceledi. Şehir içi yolcu taşımacılığına yönelik 7 metreden 19 metreye kadar geniş yelpazede seçenekler sunan Otokar; Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak geliştirdiği araçlarıyla, Türkiye’nin yanı sıra 40’ı aşkın ülkede milyonlarca yolcuya hizmet ediyor.

 

Avrupa’ya örnek proje

Ürettiği araçların yanı sıra son 10 yılda gerçekleştirdiği 310 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı ile sektöre ilk hibrit otobüsü ve ilk elektrikli otobüsü azandıran Otokar, akıllı şehir ve akıllı ulaşım projelerine de öncülük ediyor.

Geleceğin akıllı trafik sistemlerini ortaya koyma hedefiyle KoçSistem ve İSBAK ortaklığı ile CoMoSeF projesini geliştiren Otokar, geçtiğimiz aylarda da Avrupa’da örnek bir projeye imza atmıştı. Şehir içi ve şehirlerarası otobüslerin birbirleriyle, yol kenarı üniteleri, trafik sinyalizasyon sistemleri ve diğer araçlarla konuşarak

sürüş kalitesini artırarak, trafikte maksimum güvenlik sağlayacak sistem, zamandan ve yakıttan tasarruf ettiriyor.

Dört yıl gibi çok kısa bir sürede tamamlanan ve önümüzdeki dönemde başta büyük şehirlerde hayata geçmesi planlanan proje ile yüzde 89’u sürücü kaynaklı gerçekleşen 183 bin trafik kazasının önüne geçilmesi de hedefleniyor…

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, İETT Genel Müdürü Arif Emecen ve milletvekillerinden oluşan protokol heyeti, OTOKAR standını ziyaret ederek, araçlar hakkında Genel Müdür Serdar Görgüç ve Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül’den bilgiler aldı…

OTOKAR araçların sergilendiği stant karayolu yolcu taşımacılarının uğrak yerlerinden birisi oldu. Standın önemli ziyaretçileri arasında, TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, Otobüs A.Ş. Genel Müdürü Yasir Şahin, Afyon Otobüs Kaptanlığı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Kemal Karayormuk ve Danışman Ekrem Özcan da vardı.

 

trans-otokar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."