• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • ISTANBUL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OTOKAR, tek kalemde en büyük otobüs ihracatına imzasını attı

13 Haziran 2018
OTOKAR, tek kalemde en büyük otobüs ihracatına imzasını attı

BÜKREŞ BELEDİYESİ’NE 400’LÜK SATIŞ

Otokar, Bükreş Belediyesi’nin 400 otobüslük ihalesini kazandı. Tek kalemdeki en büyük otobüs ihracatı için, imzalar atıldı. Otokar, araçlar için Bükreş Belediyesi’ne 8 yıl boyunca satış sonrası hizmet de sunacak.

KOÇ Topluluğu’nun otomotivdeki global markası Otokar, bir büyük ihracatla daha adından söz ettirdi. 50’yi aşkın ülkeye otobüs ihraç eden şirket, Bükreş Belediyesi’ne 400 adet otobüs sattı. Otokar, araçlar için 8 yıl boyunca satış sonrası hizmet verecek. Türkiye’nin tek kalemde alınan en büyük otobüs ihracatının imza töreni Bükreş Belediye Binası’nda Belediye Başkanı Gabriela Firea, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç katılımı ile gerçekleşti. Otokar, 400 otobüsü 2018 ve 2019 yılları içinde partiler halinde teslim edecek.

Törende konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, ihaleye, ‘Otokar Avrupa’ şirketiyle katıldıklarını belirterek şunları söyledi: Bükreş Belediyesi’nin açtığı ihaleye, Avrupa’dan ve Avrupa’nın otobüs alanında üretim üssü olan Türkiye’den global ölçekli şirketler katıldı. Türkiye’nin lider otobüs üreticisi olarak biz de Bükreş’e yakışır modern araçlarımızı sunmayı hedefledik. Bükreş Belediyesi’nin sadece araç değil, satış sonrası hizmetlerini de kapsayan ihalesinde şirketimizin tercih edilmesi bizim için büyük bir gurur. Bükreş, bizim İstanbul’dan sonra en büyük filo ile hizmet sağlayacağımız şehir olacak. Türkiye ve Avrupa’da birçok metropolde halihazırda binlerce otobüsümüz her gün yolcu taşıyor. Bükreş’in de hizmetine sunacağımız otobüslerimiz Türkiye’nin yanısıra İspanya, Sırbistan, Almanya, İtalya, Yunanistan, Belçika, Macaristan, Slovenya, Malta, Kamerun gibi pekçok ülkede şehiriçi toplu taşımacılıkta kullanılıyor.

Görgüç sözlerine şöyle devam etti: Geçtiğimiz aylarda Amman’dan aldığımız siparişi takiben Bükreş’te attığımız bu imzayı, otobüslerimizin ihracat pazarlarında gösterdiği başarılı perfomansın bir kanıtı olarak değerlendiriyoruz.

Batı Avrupa’nın yanısıra Orta Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde araç parkımız günden güne artıyor. Kullanıcılarımızın beklenti ve taleplerine uygun, en yenilikçi, en donanımlı ve en çevreci araçları üretebilmek ve modern şehirlere katkı sağlamak için önemli araştırma ve geliştirme çalışması gerçekleştiriyoruz. Her yıl ciromuzun ortalama yüzde 4’ünü Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. Araçlarımızı kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik geliştiriyoruz. Üretimin haricinde satış sonrası hizmetlerle de araçlarımızın daima arkasındayız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN