• Dolar Alış / Satış: 3.936 / 3.943
  • Euro Alış / Satış: 4.834 / 4.842
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OTOKAR, Konyalı sanayicilerle çalıştayda buluştu…

9 Kasım 2016
OTOKAR, Konyalı sanayicilerle çalıştayda buluştu…

Çalıştaya katılan Genel Müdür Yardımcısı Alptekin, Konya’nın önde gelen sanayicilerine OTOKAR’ı tanıtan bir brifing verdi. OTOKAR heyeti, 27 sanayi firmasıyla ikili görüşme gerçekleştirdi.

OTOKAR, 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde, Konya Sanayi Odası‘nda düzenlenen çalıştayda Konya’daki sanayicilerle bir araya geldi. Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Şen ile görüşen Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin ve Otokar heyeti, Konya’daki 27 sanayi firmasıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Potansiyel işbirliklerinin konuşulduğu görüşmeler oldukça verimli geçti.

Meclis toplantısında çalıştayla ilgili konuşan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin şunları söyledi, “Türkiye’nin öncü otomotiv firmalarından olan Otokar, oldukça geniş bir tedarik havuzuna sahip. 2015 yılında toplam 1.124 tedarikçiden 950 milyon TL’nin üzerinde tedarik harcaması gerçekleştirdik. Yerli tedarik konusu ise bizim için çok önemli; geçtiğimiz yıl tedarik harcamamızın yüzde 60’a yakınını yerli yan sanayiciler oluşturdu. Konya Sanayi Odası’na bize böyle bir imkan verip toplantılarına davet ettikleri için öncelikle teşekkür ediyorum. Konya Sanayi Odası’nın, ne kadar faal olduğunu ve başarılı faaliyetler gerçekleştirdiğini gördük. Ortak düzenlediğimiz çalıştayda Konya’daki yan sanayi firmaları ile buluşup görüşmeler yapma fırsatımız oldu. Otokar olarak, teknolojik gelişime, insan kaynaklarına yatırım yapan, çevre ve insan sağlığına saygılı tedarikçileri daha çok tercih edip mevcut tedarikçilerimizin bu konulardaki gelişimini destekliyoruz. Kaliteli ürünü, zamanında, otokar-konya2rekabetçi şartlarda sağlayan tedarikçilerle çalışıyoruz. Kendi konusunda uzmanlaşmak için araştırma ve geliştirmeye önem veren, çevre ve iş güvenliği konusunda ulusal ve uluslararası standartlara uygun, çağdaş yönetim anlayışına sahip firmalar ile ilişkiler kuruyoruz. Konya’da çalıştığımız yan sanayi firmaları var; ama bu sayıyı artırmak istiyoruz. Konya’da işbirliği için büyük potansiyel olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki dönemlerde Konyalı firmalarla daha fazla çalışmayı arzuluyoruz.”

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin’in bir sunum yaptığı toplantıda; AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, Başkanvekili Sevda Kayhan Yılmaz ve Konya’nın önde gelen sanayiicileri hazır bulundu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."