• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Otogarlara havaalanı sistemi geliyor

10 Ekim 2017
Otogarlara havaalanı sistemi geliyor

TERÖRLE MÜCADELE KAPSAMINDA RADİKAL UYGULAMALAR DEVREYE GİRECEK

Otogarlara X-Ray konulacak, giriş çıkışlarda iki ayrı kontrol noktası oluşturulacak, biletlerin üzerine TC. no zorunlu olacak, yolda alınan yolcuya ‘akıllı’ cihazla bilet kesilecek. İstenenleri yapmayana, firma kapatma dahil büyük ceza var.

TERÖRİSTLER, daha az kontrol edildiği için ağılıklı olarak şehirlerarası otobüslerle seyahat ediyor. Hükümet, bu öngörü ışığında karayolu taşımacılığına yönelik sıkı tedbirler ve uygulamalar içeren bir çalışma yürütüyor. Yapılacakları yukarıda sıraladık; detayını ilgili haberimizde de okuyacağınız üzere, çok radikal değişiklikler söz konusu. Uygulamanın, özellikle de cezaların  sektöre önemli bir maliyet getireceği kesin; ancak bu sektör ciddi bir sıkıntıda. Dolayısıyla dönüşüm için desteğe ihtiyaç var. Devletin desteği olursa yapılacaklar, zaten olması gerekenlerdir. Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım da, yeni sistemin kaçınılmaz olduğunu söylüyor.

TERÖRLE mücadelede denetimin otogarlardan başlayacağını belirten Yıldırım, “Otogar giriş-çıkışlarında, tıpkı havaalanlarındaki gibi iki ayrı kontrol noktası oluşturulacak. Yolcu uğurlamaya gelenler güvenlikten geçirilecek ancak ikinci noktaya giremeyecek. Yolcular uçaklarda olduğu gibi nüfus cüzdanı ve biletini göstererek otobüse binecek. Uygulama kapsamında her yolcunun bagajı X-Ray cihazından geçirilecek ve bir bagaj numarası olacak.Yoldan binenlerin bagajları da üst tarama cihazlarıyla aranacak. Yeni sistemle hem kayıt dışının önüne geçilecek hem de terörle mücadele daha güçlü hale gelecek. Artık ‘yolcuyu otobüse koydum, kafaları saydım, bitti hadi git’ dönemi sona erdi” şeklinde konuştu…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."