• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OTOGARIN YERİ NETLEŞTİ

22 Mart 2017
OTOGARIN YERİ NETLEŞTİ

Yeni İstanbul Otogarı, Arnavutköy ‘Işıklar Köyü’nde yapılacak… 3. Havaalanına yakın olan arazi, aynı zamanda 3, Köprü’ye giden otobüslerin kullandığı otoyolların kesişme noktasında yer alıyor.

Otogar projeleri için tarih bile veriliyor

GEÇEN hafta, sağlam duyumlara dayanarak yeni otogarın Tayakadın civarında yapılacağını yazmıştık. ‘İçeri’den aldığımız bilgiler, bu savımızı teyid eder nitelikte. Otogarın yeri, metro bağlantıları düşünülerek Işıklar Köyü olarak netleşti. Konum haritasında da görüldüğü gibi; otogar önemli bir kesişme noktasında. Öte taraftan tarih bile veriliyor; buna göre otogarın 2019’un ilk çeyreğinde hizmete alınması düşünülüyor. Anadolu Otogarı ise Akfırat’ta ‘İstanbul Park’ (Formula1) civarında konumlandırılacak. 2 otogara da metro durağı yapılacak.

Ücretsiz servisler tamamen kaldırılacak

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin şehirlerarası ulaşımla ilgili projeleri bunlarla da sınırlı değil. Kaynaklar; şehiriçindeki terminallerin yeniden düzenleneceğini, bilet satış noktalarının birleştirileceğini, ücretsiz servislerin tümden kaldırılacağını ve metro istasyonlarının yakın çevresine ortak bilet satış noktalarının oluşturulacağını dile getiriyor. Belediyenin ilk aşamada alçak tabanlı 180 otobüs ile servis hizmetlerini yürüteceği de ifade ediliyor. Bu arada otobüs yolcuları için İstanbul genelinde 24 ayrı noktada toplanma merkezi yapılacak; bunların da raylı sistem-otogar bağlantıları olacak…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."