• Dolar Alış / Satış: 3.909 / 3.916
  • Euro Alış / Satış: 4.825 / 4.833
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Otogarda teröre lanet okundu

20 Aralık 2016
Otogarda teröre lanet okundu

Türkiye, teröre karşı ayakta! Beşiktaş katliamının ardından, yurdun dörtbir yanında terörü lanetleyen gösteriler düzenleniyor. TOFED de, İstanbul Otogarı’ndaki anlamlı etkinlikle bu hain saldırıyı kınadı.

TÜRKİYE’nin geleceğine kast eden hain terör eylemlerine bir yenisi daha eklendi. Beşiktaş’ta çevik kuvveti hedef alan kanlı eylemde 44 insanımızı kaybettik, 150’den fazla da yaralımız var… Aslında ülke olarak hepimiz bu hain saldırıda yaralandık.

İnsanlarımız öfkeli; bu öfkelerini çeşitli protesto eylemleriyle ortaya koyuyor. Terörün lanetlendiği, şehitlerin anıldığı anlamlı bir etkinlikte, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) tarafından İstanbul Otogarı’nda düzenlendi. Terörü sert şekilde lanetleyen TOFED Genel Başkanı, kürsüden şu mesajları verdi:

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik gerçekleştirilen terör saldırılarının sonuncusu, PKK terör örgütü tarafından Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının hemen ardından gerçekleştirilmiştir.tofed-teror

Milletimize ve devletimize yönelik gerçekleştirilen  bu elim terör saldırısı, karayolu yolcu taşıma sektörümüzü ve ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuştur.

Bir bütün olarak Türkiye’ye ve hepimize yönelik gerçekleştirilen, en temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan saldırıyı lanetliyor, terör saldırılarında bu güne kadar  yaşamını yitiren tüm güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin ve milletimizin huzurunu bozmaya yönelik tüm insanlık dışı saldırılar gibi bu saldırının da huzur, barış ve kardeşliğimizi bozmasına; geleceğimize olan inancımızı sarsmasına asla izin vermeyeceğiz.

Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı tekvücut olduğumuzu göstermektir.

Ülkemizin demokrasi, hukuk, barış ve özgürlük ortamını hedef alan bu hain saldırılara karşı milli birlik içinde karşı durduğumuz sürece terör asla hedefine ulaşamayacaktır. Millet ve devlet olarak ülkemizin; terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki alçak güçlerin üstesinden geleceğimizden hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır.

Karayolu Yolcu taşıma sektörü olarak bir kez daha Beiktaş’ta  alçakça yapılan bu terör saldırısını şiddetle kınıyor, yurtiçi ve yurt dışında terörü destekleyenleri, terörden medet umanları da lanetliyoruz.

Bu kapsamda, şehit olan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."