• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Otogar kirliliği istemiyoruz

13 Haziran 2017
Otogar kirliliği istemiyoruz

UYOF Genel Başkanı İmran Okumuş, son dönemlerde gündeme gelen Alibeyköy ve başka otogarlar ile ilgili “Sektörde zaten yeterince kaos var. Bir de otogar kirliliği yaratmayın” uyarısında bulundu.

ÜÇÜNCÜ köprü, şehirlerarası ulaşımda dengeleri alt üst etti. Öyle ki, kapışılamayan Alibeyköy Cep terminali bile ciddi otobüs kaybına neden oldu ve ‘Buradan ana kalkış yapılır mı’ konusu gündeme geldi. Başka bölgelerin ismi de zikredildi. UYOF Genel Başkanı İmran Okumuş, bu çabaları ‘kirlilik ve kafa karıştırma’ olarak yorumladı. Sektörün ciddi sorunlarla boğuştuğuna dikkat çeken Okumuş, “Sezona giriyoruz; işimize adapte olmamız ve maliyetleri azaltacak tedbirlere odaklanmamız gerekiyor. Ancak bu tür söylem ve çabalar, konsantrasyonumuzu bozacak nitelikte. Durup dururken neden otogar kirliliği yaratılıyor. Bunun kimseye faydası yok” şeklinde konuştu…

“ANA kalkış yeri otogardır ve bunun adresi de bellidir” diyen Başkan Okumuş, şunları söyledi: Elbette gelecekte ihtiyaçlara göre farklı otogar yerleri ve projeleri gündeme gelebilir. Ancak bugün Bayrampaşa’da mevcut otogarımız var. Hizmete burada devam edilecek, devam edilmesi de gerekiyor! Bunun en azından bugün itibariyle tartışma konusu yapılmaması lazım. Bana göre; ara durak konumundaki terminallerden ana kalkış yapmayı gündeme getirmek yerine; sokak aralarında yapılan kalkışları engellemeye adapte olmak, çok daha doğru ve yerinde olacaktır. İSPARK, sektörü sıkıntıya sokacak böyle bir girişimde bulunmamalı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."