• Dolar Alış / Satış: 3.928 / 3.935
  • Euro Alış / Satış: 4.822 / 4.831
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Otobüsün Lideri, 50. yılını bayilerle kutladı

13 Mart 2017
Otobüsün Lideri, 50. yılını bayilerle kutladı

 

ÜLKEYE sağladığı katma değer ve 4 bin 500 kişiye sağladığı istihdam ile Türk ekonomisinin dev şirketleri arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, 50. yıl dönümünü bayileriyle birlikte kutladı

TÖRENDE konuşan Sülün: Bu yarım asırda birlikte büyüdük, birlikte ürettik, birçok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora birlikte imza attık. Bizimle aynı yolu yürüyen bayilerimize teşekkür ediyoruz…

ŞEHİRLARARASI otobüs pazarının kesintisiz lideri Mercedes-Benz Türk, (MBT), 2017’de yarım asırı devirdi. Ülke ekonomisinin dev sanayi kuruluşu MBT; 50. kuruluş yılını ilk olarak Hoşdere Otobüs Fabrikası, Aksaray Kamyon Fabrikası ve Pazarlama Merkezi’nde eş zamanlı olarak kutlamıştı.

Şirket, geçtiğimiz  hafta da kuruluş yıldönümünü başarılarına ortak olan Türkiye’nin dört bir yanındaki bayileri ile paylaştı.

 

50 yıldır sektöre liderlik yapıyoruz

Kutlamaya, yetkili bayi sahipleri ve genel müdürlerinden oluşan 80 kişilik bir davetli katıldı. Kutlama yemeğinde konuşan MBT’nin ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, şunları söyledi:

“Geçen yarım asırlık süre boyunca Mercedes-Benz Türk ailesi olarak birlikte büyüdük, birlikte ürettik ve hep beraber birçok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atarak şirketimizi Daimler AG’nin küresel ağı içerisinde çok önemli bir yere getirdik. Aynı zamanda Türkiye’de sektörümüzde öncü ve lider olduk. Şehirlerarası otobüs ve kamyon pazarında liderliğimizi senelerdir koruyoruz. Türkiye’de üretilen her üç kamyondan biri Aksaray kamyon fabrikamızda; her 2 otobüsten biri ise Hoşdere otobüs fabrikamızda üretiliyor. Hafif ticari araç grubunda ise en yüksek satış rakamına ulaşarak ilk 3 marka arasında yerimizi aldık. Geçen yıl otomotiv pazarında yeni bir satış rekoruna imza atarak yine premium segmentin 1 numaralı markası olduk. Müşteri memnuniyeti araştırmalarında da (NCBS) satış sonrası hizmetler alanının 1 numaralı premium markası olarak yerimizi aldık. MBT, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan yetkili bayi ve servisleriyle tüm müşterilerine kaliteli hizmeti güncel teknolojiyle vererek bu alanda da sektörde fark yaratıyor. Bu başarılarımızla gurur duyuyoruz.”

 

Başarılara birlikte imza attık

MBT’nin başarılarının arkasında, 4.500’ü geçen çalışan sayısı ve Türkiye’nin dört bir yanında bulunan yaygın Mercedes-Benz Türk yetkili bayilerinin de bulunduğunu belirten Sülün, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Hiçbir başarı tesadüf değildir. MBT’nin yarım asırlık başarı hikâyesinin arkasında tüm değerli çalışanlarımız, dostlarımız ve bu büyük ailenin bir parçası olan bayilerimizin emeği var.

50 yıllık yolculuğumuzda bize inanan, kusursuz ürün ve hizmet sunma konusundaki çabamıza ortak olan bayilerimize bağlılıkları ve destekleri için teşekkür ediyorum. Biz MBT ailesi olarak sadece kendi başarılarımızla gururlanmıyoruz, bunun ötesinde ülke ekonomisine ve geleceğine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Bundan sonraki nice 50 yıllarda bu büyük ailenin yine aynı şevk ve kararlılıkla yarım asırlık bu değerli mirası gururla ileriye taşıyacağını biliyorum. Büyük bir aile olmanın mutluluğunu paylaştığım siz değerli dostlarımızı, hep birlikte imza attığımız tüm büyük başarılar için kutluyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."