• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

OSD İHRACAT, TEKNOLOJİ VE YAN SANAYİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

29 Mart 2017
OSD İHRACAT, TEKNOLOJİ VE YAN SANAYİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Üreticilerimiz Türkiye’ye değer katıyor

Mercedes-Benz Türk, Temsa, Anadolu Isuzu, Otokar, MAN ve Karsan yurtdışı satıştaki başarılarıyla  ‘OSD İhracat Başarı Ödülü’ne layık görüldü

OTOMOTİV, Türkiye ekonomisinin dinamosu konumunda. Geçen yıl toplam yurtdışı satışlarının yüzde 17’sini gerçekleştiren sektör, ihracat sıralamasında 1 numaraya yükseldi. Türkiye otomotivine yön veren kuruluşlardan birisi olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), bu kritik dönemde geçen hafta Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kongrede, Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen’in görevini sürdürmesi kararı çıktı. Genel kurulda, her yıl olduğu gibi OSD İhracat, Teknoloji ve Yan Sanayii Başarı Ödülleri dağıtıldı. Otomotivin dev kuruluşları arasında yer alan ve ülkemize önemli katma değer sağlayan otobüs üreticileri, ihracat başarılarıyla önemli ödüllere layık görüldü. Mercedes Benz Türk, 907 milyon dolarlık ihracatla Altın Plaket alırken, MAN Türkiye 338 milyon, Otokar 139 milyon, Temsa Global 129 milyon ve Karsan 100 dolarlık ihracatlarıyla Altan Madalya aldılar. 63 milyon dolar ihracat yapan Anadolu ISUZU da Gümüş madalya aldı. Bu arada MAN Türkiye 8 patent tescili, Otokar 6 patent tescili, Temsa Global 2 patent tescili ve Karsan da 1 patent tescili ile ‘Teknoloji Başarı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."