• Dolar Alış / Satış: 3.961 / 3.968
  • Euro Alış / Satış: 4.885 / 4.894
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Ortak duruşumuzlar her şeyin üstesinden geliriz

1 Ağustos 2016
Ortak duruşumuzlar her şeyin üstesinden geliriz

ÖNCELİKLE 15 Temmuz’da girişilen hain darbe girişimini şiddetle lanetleyerek yazıma başlamak istiyorum. Çok yazıldı, çok çizildi; bu darbe girişimi, Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyen bazı uluslararası güçler ve onların Türkiye’deki yardakçıları tarafından yapılan kalleşçe bir kalkışmadır.

Darbecilerin o gece yaptıklarınıza baktığınızda, niyetlerinin ne olduğunu net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Onlar darbeye kalkıştı ve gerekli en sert karşılığı Türkiye halkından aldı. Hükümetiyle, muhalefetiyle, askeriyle, polisiyle ve tabii ki halkıyla bir birlikte en sert tokatı onların yüzüne çaldık.

Umarım ki, Türkiye düşmanları gerekli dersi almışlardır. Yok almamışlarsa, daha sert tokatlara hazırlıklı olsunlar.

Şurası çok net; artık bu ülke darbe istemiyor ve dolayısıyla dabir daha bu ülkede darbe olmayacaktır. 15 Temmuz her ne kadar ülkemize büyük zarar vermisşse de, topyekün duruşumuzu da büyük bir kazanç olarak görmemiz gerekiyor. Bu yüzdendir ki herkes şunu söylüyor ya ‘15 temmuz aynı zamanda Demokrasi Bayramımızdır!’… Ben bu darbe girişiminin püskürtülmesi sırasında şehit olan tüm insanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki, Türkiye çok kısa sürede bu darbe girişiminin olumsuz etkilerini ortadan kaldıracak, yeniden yükselme tirendine girecektir. Hele de şu anda yaşandığı gibi Cumhurbaşkanı, hükümet ve muhalefet ortak hareket ederse; her şey eskisinden de çok daha iyi olacaktır. Tabii bu arada ülke ekonomisi darbeden dolayı biraz olumsuz etkilenmiştir.

En çok etkilenen kesimlerin başında ise şehirlerarası otobüsçülerimiz geliyor. Nitekim darbeden sonra yaz sezonu olmasına rağmen işler bıçak gibi kesilmiştir. İdari izinlerin kaldırılmasının işlerimize etkisi, olumsuz anlamda çok büyük olmuştur. Şurası net, otobüs sektörünü sıkıntılı aylar bekliyor.

Önceki senelerde sezondan elde ettiğimiz gelirle, yılın gerisini finanse ederdik. Şimdi böyle bir gücümüz yok. Allah herkese kolaylıklar versin. Tabii biz de kendi önlemlerimizi almalıyız…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."