• Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Okumuş’tan akaryakıttaki büyük vergi kaybını önleyecek öneri

10 Temmuz 2017
Okumuş’tan akaryakıttaki büyük vergi kaybını önleyecek öneri

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, irsaliye yerine faturalı sevkiyat ve bu faturaların iptalinin izne tabi tutulmasının, devletin akaryakıttaki büyük vergi kayıplarını önleyebileceğini açıkladı.

PETROL Ürünleri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt satışlarında haksız rekabetin önlenmesi ve devletin vergi kayıplarının önüne geçilebilmesi için ilgili mercilerle işbirliği içinde olduklarını belirterek; bu konuda somut çözüm önerileri olduğunu söyledi.

Başkan Okumuş, akaryakıt sevkiyatında irsaliye yerine faturalı sevkiyatın uygulanmasını ve sözkonusu faturaların iptalinin de izne tabi tutulmasının vergi kayıplarının önlenmesinde çok etkili olacağını kaydetti.

Firmalardan nakit teminat alınmalı

Başkanı Okumuş, akaryakıt ana dağıtım şirketlerinin bir an önce otomasyon denetimine geçmesinin yanı sıra yeni kurulacak dağıtım firmalarından çek-senet gibi belgeler yerine nakit teminat alınması gerektiğini kaydetti. Kâr marjlarının çok üzerinde yapılan indirimle satış yapan bazı akaryakıt bayileri yüzünden EPDK ve yasal kriterlere uyan üyelerinin de vatandaşın gözünde yüksek karlarla satış yaptıkları izlenimi doğurduğunu belirten Okumuş, “Vergi kayıplarının önlenmesi ve haksız rekabetin ortadan kaldırılmasına yönelik önerilerimizi hem hükümete hem de ilgili mercilere bildirdik. Bu önlemler, devletimizin vergi kaybının önüne geçeçektir. Aynı zamanda da haksız rekabet karşısında üyelerimiz mağdur olmayacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Kategoriler

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

UYARI ; "gulegule.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Güle Güle Gazetesi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez."